návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Domácí hranolky a pravý kečup

Hodnoceno: 0x
5 porcí
do 1 hodiny
Husté hranolky a pravý kečup
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Domácí kečup a belgické hranolky
Nic proti hranolkům od "mekáče", někdy zkrátka přijdou k chuti, ale nic se nevyrovná domácím, nadvakrát a dokřupava osmaženým hranolkům z kvalitních brambor. Zvlášť když je podáváte s poctivým domácím kečupem...

Postup

  1. Omyté a oloupané brambory nakrájejte na hranolky silné asi 1 cm. Okraje brambor seřízněte do tvaru hranolek. Odložte je na papírovou utěrku a nechte odpočinout. Brambory znovu neoplachujte.
  2. V hluboké pánvi zahřejte dostatečné množství slunečnicového nebo arašídového oleje na teplotu 190 ˚C.
  3. Hranolky vložte do oleje a smažte 5 minut. Vyndejte je a nechte úplně vystydnout. V této fázi budou usmažené tak napůl.
  4. Opět zahřejte olej v pánvi, tentokrát na teplotu 200 ˚C, a hranolky v něm smažte 3 minuty. Čas smažení se může lehce lišit, záleží na kvalitě brambor. Jakmile jsou hranolky osmažené a mají krásnou zlatavou barvu, máte hotovo. Právě díky dvojímu smažení získají hranolky svoji jedinečnou „křupavost“ a krásně zlatou barvu.
  5. Hranolky servírujte v papírovém kornoutu, osolené a ideálně s domácím kečupem, případně s majonézou nebo tatarkou.
  6. Na kečup omyjte rajčata a nakrájejte je na polovinu. Dejte je do velkého hrnce spolu s nakrájenou cibulí a česnekem. Zakápněte olejem a přidejte koření. Duste pomalu 23 hodiny, občas promíchejte.
  7. Až se směs zredukuje přibližně na 1/3, vyberte z ní hřebíček a směs tyčovým mixérem rozmixujte dohladka. Ochuťte solí, pepřem a doslaďte dle chuti třtinovým cukrem.
  8. Nezapomeňte kečup dochutit vinným octem, ale velmi opatrně, záleží na kyselosti rajčat. Takto ochucenou směs povařte ještě asi 30 minut a neustále ji míchejte. Chcete-li být opravdu poctiví, propasírujte kečup přes hustý cedník. Kečup je skvělý k domácím hranolkům, masu nebo k dochucování jídel.

Sledujte celou epizodu