Speciály

Nejlepší nápady na jídla do krabičky na výlet i do práce

Zajít si s kolegy na oběd je běžná praxe, ale pokud chcete mít pod kontrolou, co jíte, je mnohem jednodušší připravit si oběd do krabičky a přinést si ho sebou do práce. Uniknete tak svodům hospodské stravy a ještě ušetříte :)

Pět dní v týdnu řešíme, co budeme obědvat, když jsme v práci. Někdy je fajn zajít si s kolegy na jídlo do restaurace, někdy si prostě nakrájíme zeleninu a k ní si dáme kus pečiva, ale pokud se chceme dobře najíst a neutratit za to každý den dvě stovky, je skvělým řešením přinést si jídlo z domova. Stejně tak oceníme jídlo do krabičky i o víkendu, kdy často vyrážíme na výlety a dobrá výživná svačinka se na cestách určitě neztratí!

Důležité je myslet na to už při přípravě večeře den předem. Některá jídla stačí navařit ve větším množství a v práci jen porci ohřát – hodí se třeba krémové polévky nebo zapečená jídla typu šunkofleky nebo francouzské brambory. Skvělé jsou i saláty z nevadnoucí zeleniny (listové saláty se příliš nehodí, nevydrží křehké příliš dlouho), takže třeba ty s těstovinovým nebo rýžovým zkladem.

A pak se hodí všechna jídla, která se dobře převážejí – například zeleninové placičky, bramboráky, masové karbanátky, slané koláče, plněné tortilly nebo různé závitky.

Vyberte si z našich tipů a připravte si skvělá jídla do krabičky:

Recepty