zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí toustový chléb, který budete péct zas a znova
Autor: Kublanka.cz Domácí toustový chléb, který budete péct zas a znova

Domácí toustový chléb, který budete péct zas a znova

Hodnoceno: 62x
Brousíte si zuby na domácí toustový chléb už nějakou dobu? Dobrý recept s jasným postupem je základ a my pro vás jeden takový máme! Pak už stačí jen domácí pomazánka a můžete servírovat snídani!
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Postup

  1. Do mísy prosejte hladkou mouku, přidejte sůl a změklé máslo. Máslo se snažte prsty zapracovat do mouky (podobně jako když se dělá drobenka) tak, aby nám v mouce nezůstaly velké hrudky másla. Uprostřed udělejte důlek.
  2. V misce rozmíchejte droždí s vlažnou vodou a míchejte až do rozpuštění droždí. Drožďovou směs vlijte do připraveného důlku a vypracujte jemné a hladké těsto.
  3. Na závěr těsto vyklopte z mísy a ještě na vále ručně prohněťte. Těsto vraťte do mísy, zakryjte potravinářskou fólií a nechte kynout. Těsto musí zdvojnásobit svoji velikost.
  4. Vykynuté těsto rozdělte na dvě stejně velké části. Z každé části vyválejte obdélník, který stočte do roličky. Hrany zatočte dolů a formu na biskupský chlebíček vymažte máslem. 
  5. Obě roličky těsta do ní umístěte vedle sebe spojem dolů. Zakryjte potravinářskou fólií a nechte kynout do zdvojnásobení velikosti. Troubu předehřejte na 230 °C.
  6. Vykynuté těsto potřete prošlehaným vejcem a dejte péct do předehřáté trouby. Pečte 15 minut, poté snižte teplotu na 200 °C a pečte cca 20 minut dozlatova.
  7. Upečený chléb ihned vyklopte z formy a nechte vychladnout na mřížce.
Domácí toustový chléb, který budete péct zas a znova
Autor: Kublanka.cz Domácí toustový chléb, který budete péct zas a znova

reklama

Kublanka
Blanka a Jakub Kardovi

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.