reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Chléb bez hnětení
Autor: Tereza Sychrová FOODLOVER.CZ Chléb bez hnětení

Upečte si domácí chléb nebo pečivo! S našimi recepty to zvládne i začátečník

Vůně čerstvého pečiva je dokonalý lék na špatnou náladu. Jakmile se z trouby začne linout vůně čerstvě upečeného chleba nebo housek, bude se vám doma trávit čas mnohem lépe. Pokud jste v pečení začátečníci, klidně zkuste jednodušší recepty, i tak si celá rodina pochutná a vy si určitě vysloužíte pochvalu.

reklama

Právě teď je ideální chvíle, abyste se pustili do pečení domácího chleba nebo pečiva. Nechybí čas, domácí pečivo  chutná skvěle a určitě je to lepší nápad, než se každý den vydávat do obchodu pro rohlíky. Do pečení můžete zapojit i děti, určitě pro ně bude fascinujicí kynoucí těsto i zázrak, když z kousku těsta vznikne jejich oblíbená houska nebo bageta.

Pro začátek je nejlepší začít kynutým těstem s čerstvým nebo sušeným droždím, pokud ho ale nemůžete sehnat nebo se chcete pustit do odvážnějšího projektu, založte si vlastní žitný kvásek a pusťte se do pečení kvasového chleba či pečiva.

Domácí kvásek není věda

Nesehnali jste droždí? Domácí kvásek není věda. Potřebuje jen láskyplnou péči a trochu času!

Hit internetu z předchozích let stále neztrácí na popularitě a není divu. Ten nejjednodušší chléb připravíte dokonce bez zdlouhavého hnětení! Stačí ingredience jednoduše zamíchat, nechat nějaký čas odpočinout a pak strčit do trouby. Ano, takhle jednoduché to je a my pro vás máme super recepty na klasický bílý i celozrnný chléb bez hnětení.

 

V domácím jídelníčku, zvláště pokud máte děti, nemůžou chybět ani rohlíky a housky. Pak už stačí jednoduchá pomazánka a máte vyřešené snídaně i svačiny. Vyzkoušejte naše recepty na vláčné rohlíky klasické i celozrnné a křupavé housky a už nikdy nebudete chtít jinak! 

 

Jakmile zvládnete základy, můžete se pustit i do dalšího pečení. Určitě zvládnete i domácí bagety, foccacciu, dalamánky nebo kvasové chleby. Vyberte si ze spousty receptů a pusťte se do toho!

reklama

Související témata: pečení , domácí chléb , domácí chleba , pečivo

reklama

Přečtěte si také