zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Neodolatelné variace na téma cheesecake

18 variací na téma cheesecake
Autor: Thinkstock 18 variací na téma cheesecake
Cheesecake v našich končinách zdomácněl a patří mezi nejoblíbenější dorty. Není divu, příprava je jednoduchá, recepty se dají obměňovat podle sezony a pohrát se dá i s použitými surovinami.
27. 05. 2016

Originální původní cheesecake vznikl v Americe a k jeho výrobě se používal čerstvý sýr Philadelphia. Mnozí na něj dodnes nedají dopustit a tvrdí, že z jiného sýra tak dobrý cheesecake nevytvoříte. Ale kolik lidí, tolik chutí a  žádný recept není nepřekročitelné dogma, takže se nebojte experimentovat a inspirovat se novými recepty.

Nakonec i náš tradiční dort Míša patří do rodiny cheesecaků, přestože je z tvarohu (což je ovšem také druh čerstvého sýra). Ale obdobně se dá připravit dort i z jiných čerstvých sýrů, oblíbená je třeba Lučina nebo Palouček. Někdo zase propaguje pomazánkové máslo nebo mascarpone.

A liší se i příprava dortů, existují pečené i nepečené verze, které drží pohromadě želatina. Neutrální chuť se dobře kombinuje s různými druhy ovoce, ale i s čokoládou, oříšky, karamelem nebo alkoholem.

Trendem jsou také raw či veganské verze cheesecaku, které samozřejmě nejsou z čerstvého sýra, ale pouze z rostlinných ingrediencí (základem bývají rozmixované oříšky) a svému původnímu vzoru se jen podobají vzhledem a chutí, ale určitě stojí za ochutnání!

Vyberte si z nových receptů na cheesecake ten svůj anebo je vyzkoušejte postupně všechny: