Speciály

Báječné recepty z tuňáka v konzervě

Léto oplývá těmi nejčerstvějšími surovinami, ale zároveň je to doba cestování, často do končin, kde přístup k čerstvým potravinám není zase tak jednoduchý. Proto se vyplatí mít v zásobě pár receptů na skvělá jídla z trvanlivých potravin, které si můžete zabalit s sebou na cesty.

Kromě těstovin a fazolí je další super potravinou na cestování konzervovaný tuňák. Dá se s ním doslova kouzlit, během chvíle z něj připravíte jednoduchá jídla, na kterých si pochutnají děti i dospělí.

Velmi oblíbené jsou například pomazánky nebo dipy k namáčení zeleniny. Tuňák se skvěle hodí k přípravě omáček na těstoviny! Vůbec nejjednodušší je v míse rozmačkat nahrubo tuňáka s trochou olivového oleje a citronovou šťávou, přidat nasekanou hladkolistou petržel a do této směsi vmíchat uvařené horké těstoviny. A máte super lehké zdravé jídlo téměř bez vaření. Dá se připravit i nastudeno jako těstovinový salát.

Tuňák se skvěle hodí i jako přísada do zeleninových nebo luštěninových salátů. Pokud připravujete salát jako hlavní jídlo, je potřeba zeleninu doplnit nějakým zdrojem bílkovin, aby salát nebyl "hladový".

Konzervovaný tuňák je také nepostradatelnou ingrediencí v několika světově známých receptech. Například vitello tonato – plátky telecího masa se podávají s tuňákovou omáčkou. Nebo třeba proslulý salát z Nice – v něm se tuňák snoubí s natrvrdo uvařenými vejci a bramborami.

Vyberte si z našich receptů s tuňákem z konzervy:

Recepty