Nejlepší recepty s vínem

Nejlepší recepty s vínem Foto:
Nejlepší recepty s vínem
Foto: Thinkstock

Víno je jako ingredience při vaření velmi oblíbené. Není divu, výslednému pokrmu totiž dodá nezaměnitelnou chuť a švih.

 

Je jasné, že k vaření je nesmysl používat vzácná či archivní vína, ale také rozhodně nepoužívejte "patoky" za pár korun, které by chuti jídla spíše uškodily. Ideální je podlévat jídlo vínem, které pak budete pít.

Obecně platí, že tmavá masa se párují s červeným vínem a světlé maso či ryby se podlévají vínem bílým. Existují ale i výjimky. Pokud připravujete například kohoutka na víně, podlijte ho červeným.

Víno musí přijít do pokrmu jako jedna z prvních ingrediencí. To znamená osmahnout zeleninu určenou jako základ, přidat stanovené množství vína, varem zredukovat na 1/3 původního množství a pak přidávat ostatní přísady a ředit určeným vývarem, pokud připravujete omáčku.

S vínem se dá v kuchyni skvěle experimentovat. Dá se totiž použít nejen k masu a sýrům. Zajímavé jsou i kombinace se zeleninou a ovocem. Zkuste třeba delikátní hrušku na víně.

A zde už je náš výběr nejlepších receptů s vínem:

Recept

Boeuf Bourguignon Foto:

Boeuf Bourguignon

Klasické francouzské jídlo, které je mnohem víc než jen hovězí na víně :) Pokud mu věnujete správnou péči, odmění se vám neodolatelnou chutí. Servírujte s uvařenými...

Recept

Hovězí polévka s vínem Foto:

Hovězí polévka s vínem

Tato hřejivá a lahodná polévka pochází z údolí Eisecktaler v italském Valle d’Isacro, ležícím v nejvýchodnějším cípu Alp.

Recept

Rizoto se sušenými rajčaty a šumivým vínem Foto:

Rizoto se sušenými rajčaty a šumivým vínem

Pravé italské rizoto musí být krémovité a při jeho přípravě je potřeba víno, samozřejmě italské. Odměnou vám potom je dokonalá lahůdka.

Recept

Hruška v červeném víně Foto:

Hruška v červeném víně

Okouzlující recept, kterým zaručeně zapůsobíte, je velmi jednoduchý na přípravu a výsledek ohromí nejen vzhledem, ale především dokonalou chutí a vůní. Ideální kombinace :)

Recept

Telecí líčka s bramborovou kaší Foto:

Telecí líčka s bramborovou kaší

Proslulý recept Zdeňka Pohlreicha vrátil líčka na výsluní zájmu. Dříve si tento kousek masa schovávali řezníci pro sebe, dnes je při troše pátrání určitě seženete. A...

Recept

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu Foto:

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu

Upečte si tento lahodný slaný koláč. Tymián mu dodá nezaměnitelnou vůni a zkaramelizovaná cibulka na medu a víně dokonalou chuť.

Recept

Kuře s vínem a octem  Foto:

Farmářské kuře s bílým vínem a octem

Toto velmi snadné italské jídlo pochází z Piedmontu a říká se, že si manželky místních zemědělců ráno do hrnce připravily všechny přísady a vyrazily pracovat na pole. Kuře...

Recept

Oháňka na červeném víně Foto:

Oháňka na červeném víně

Maso z hovězí oháňky je velmi dobré a nehodí se jen na silnou polévku. Zkuste ho pomalu dusit s červeným vínem a zeleninou. Na konci na vás bude čekat nebeská dobrota s...

Recept

Kapr marinovaný v ryzlinku  Foto:

Kapr marinovaný v ryzlinku

V našich končinách je velmi oblíbenou chuťovkou ryba nakyselo. A není vůbec těžké připravit ji doma. Zkuste Karolínin recept na kapra, který se bude hodit nejen po Vánocích.

Recept

Estofado Foto:

Estofado

Tohle je jeden z receptů pro dny, kdy čekáte návštěvu. Od okamžiku, kdy jídlo seskládáte do hrnce, je to bezpracné (můžete se hodit do gala), a celý dům neodolatelně...

Připravila: Klára Michalová

Videa

reklama

reklama