Máte doma PROSTŘENO!?

Ideální menu Prostřeno!  Foto:
Ideální menu Prostřeno!
Foto: archiv Prima FRESH

Kulinární soutěž Prostřeno! můžete na Primě sledovat už šestým rokem. Za tu dobu se tento pořad stal fenoménem, ve kterém můžete sledovat, jak Češi žijí a hlavně co doma vaří.

Každý, kdo se na Prostřeno! někdy díval, určitě přemýšlel o tom, jaké by sám sestavil soutěžní menu. Také jsme se přidali a zkusili navrhnout ideální  menu z receptů, které najdete na webu Prima FRESH.

Tentokrát jsme zvolili jako hlavní chod šťavnatou vepřovou pečínku na pivu a jako přílohu chlebové bochníčky s pažitkou a pečeným česnekem. Předkrm je vyloženě jarní – čerstvý kozí sýr dochucený brusinkami a vlašskými ořechy. Krémová polévka z rajčat a pečených paprik je doplněna nevšedními krutony. A jako dezert jsme vybrali lahodný žloutkový krém s tymiánovými piškoty.

Chcete se i vy podělit o své ideální menu? Na novém webu Prostřeno! můžete nyní vkládat vlastní recepty!

A tady už je naše ideální jarní menu:

Recept

Čerstvý kozí sýr s brusinkami a vlašskými ořechy Foto:

Čerstvý kozí sýr s brusinkami a vlašskými ořechy

Kvalitní kozí sýr je výborný sám o sobě, ale jednoduše ho můžete proměnit v ještě větší lahůdku. Stačí pár ingrediencí navíc a nebeská mana je na světě :)

Recept

Polévka z rajčat a červené papriky s krutony s pestem Foto:

Polévka z rajčat a červené papriky s krutony s pestem

Hustá rajčatová polévka je do zimních dnů naprosto dokonalá. Zvlášť pokud ji doplníte o krutony s pestem, které ji povýší doslova na skvost.

Recept

Vepřová pečeně na pivu Foto:

Vepřová pečeně na pivu

Tradiční pečínka nikdy nezklame. Vyzkoušejte ji tentokrát ale netradičně připravit.

Recept

Chlebové bochníčky s pažitkou a opečeným česnekem Foto:

Chlebové bochníčky s pažitkou a opečeným česnekem

Nad poctivý domácí chléb není. Vyzkoušejte tentokrát jeho obdobu a upečte chlebové bochánky s pažitkou a lahodným pečeným česnekem.

Recept

Žloutkový krém s tymiánovými piškoty Foto:

Žloutkový krém s tymiánovými piškoty

Tenhle dezert je jako sen. Lehoučký žloutkový krém doplňte o tymiánové piškoty a věřte, že to bude dokonalá tečka jakéhokoliv jídla.

Inspiraci pro vaše jarní vaření najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH, ve kterém najdete 75 svěžích receptů! V prodeji od 11. března:

Článek

Prima FRESH jaro 2015  Foto:

Přivítejte jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Jaro se nezadržitelně blíží a všichni milovníci jídla nedočkavě vyhlížejí úrodu čerstvých dobrot. Nejinak je tomu u nás v redakci, proto jsme pro vás připravili nové číslo...

Na webu Prostřeno!, najdete vše, na co jste byli doposud zvyklí. Nechybí medailonky soutěžících, jejich menu a videa nejen k jednotlivým epizodám, ale také bonusy a vystřižené záběry. Samozřejmostí jsou také diskuse pod jednotlivými články a recepty, kde se budete moci podělit s ostatními diváky o své názory a postřehy.

Novinkou, kterou vás jistě potěšíme, je vkládání vašich vlastních receptů. Jelikož vaření a pečení je fenomén nejen poslední doby, budeme moc rádi, když se s námi o vaše recepty podělíte. Ze všech receptů, ať uživatelských, či soutěžních, si budete moci vytvořit vlastní kuchařku. Budete tak mít všechny recepty, které vás zaujaly, na jednom místě a můžete se k nim kdykoliv jednoduše vrátit bez dalšího hledání.

Přes jednoduchý formulář vložíte vlastní recept:

Ideální menu Prostřeno! 3 Foto:

Videa

reklama

reklama