23 báječných receptů na quiche a slané koláče

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu Foto:
Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu
Foto: Sweet pixel blog

Původem francouzské slané koláče jsou oblíbené nejen ve své domovině. Ideální jídlo na večírek, dětské párty nebo na piknik má mnoho variant, s kterými se dá úspěšně experimentovat.

Základem je korpus z křehkého těsta, stejně dobrá je i jednodušší variace z těsta listového. Náplň tvoří u quiche vejce, sýr a smetana, do které se přidávají další ingredience – šunka, zelenina, uzený losos, zkaramelizovaná cibule... U slaných koláčů nemusí jít vždy o smetanovou náplň, dá se obložit tím, co máte rádi, a jednoduše zapéct.

Nejčastěji se quiche připravují v nízké kulaté formě s vroubkovaným okrajem. Pokud máte slané koláče rádi, určitě se vyplatí investovat do kvalitní formy s vyndavacím dnem, které vám usnadní manipulaci s hotovým koláčem.

Výhodou je, že koláč chutná skvěle teplý, vlahý i studený a dobře se přenáší, takže ho klidně můžete připravit doma a donést v celku na návštěvu :)

Inspirujte se našimi recepty a upečte si výborný slaný koláč nebo quiche:

Recept

Quiche s modrým sýrem a brokolicí  Foto:

Quiche s modrým sýrem a brokolicí

Modrý sýr s velmi výraznou chutí povznese tento slaný koláč do kulinárních výšin. Příprava je velmi jednoduchá, takže tento recept oceníte, pokud připravujete pohoštění...

Recept

Slaný koláč s ricottou, pancettou a paprikou Foto:

Slaný koláč s ricottou, pancettou a paprikou

Slané koláče jsou velmi vděčné. Na přípravu jsou velmi jednoduché a s jejich náplní si můžete pohrát podle momentální chuti. My vám nabízíme recept na variaci výraznou po...

Recept

Klasický quiche Lorraine Foto:

Klasický Quiche Lorraine

Láká vás přidat do tohoto slaného koláče cibuli? Nedělejte to – klasický Quiche Lorraine podle původního receptu žádnou cibuli neobsahuje.

Recept

Slaný koláč s karamelizovanou cibulkou  Foto:

Slaný koláč s karamelizovanou cibulkou

Mám moc ráda quiche, slané koláče, anglické páje, ví to o mně doma a jsou mému slanému pečení velmi nakloněni. Tohle je nový recept do sbírky. Výrazná chuť cibulky...

Recept

Pórkový koláč Foto:

Pórkový koláč

Slaný koláč ve stylu francouzského quiche můžete libovolně obměňovat a s náplněmi si kreativně pohrát. Je to skvělé pohoštění na party nebo třeba piknik. Pokud si chcete...

Recept

Quiche s medvědím česnekem Foto:

Quiche s medvědím česnekem

Schovejte do koláče své jarní trumfy, svěží barvu i neodolatelnou chuť. A pozor! Sezona medvědího česneku právě začala a trvá jen zhruba měsíc, tak ho nepropásněte.

Recept

Květákový quiche  Foto:

Květákový quiche

S květákem se dá náramně kouzlit. Zkuste ho použít jako náplň do slaného koláče, odmění se vám výbornou chutí, která skvěle pasuje k podzimu. Výborné teplé i zastudena.

Recept

Hruškový koláč s mascarpone, gorgonzolou a ořechy  Foto:

Hruškový koláč s mascarpone, gorgonzolou a ořechy

Dnes recept na slaný koláč, jenž má tři výrazné charakterové vlastnosti, které z něho dělají velkého sympaťáka – je rychlý, jednoduchý a tááák vynikající... :-)

Recept

Quiche s uzeným lososem a koprem Foto:

Quiche s uzeným lososem a koprem

V téhle vydatné krémové pochoutce skvěle doplňuje nasládlá anýzová chuť kopru uzeného lososa.

Recept

Slaný koláč s cibulí Foto:

Slaný koláč s cibulí

Quiche neboli slané koláče jsou ve Francii odvozeny od quiche lotrinského, naplněného smetanou a sýrem. Cibulový je pak tak trochu inspirován i alsaským cibulovým koláčem....

Recept

Quiche s cibulí a sýrem gruyére Foto:

Quiche s cibulí a sýrem gruyére

Quiche je otevřený koláčový korpus plněný různou náplní. Existuje mnoho klasických receptů, ale nic vám nebrání využít vlastní fantazii. Jedinou podmínkou je, že do náplně...

Recept

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu Foto:

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu

Upečte si tento lahodný slaný koláč. Tymián mu dodá nezaměnitelnou vůni a zkaramelizovaná cibulka na medu a víně dokonalou chuť.

Recept

Slaný koláč s tuňákem  Foto:

Slaný koláč s tuňákem

Lehčí variace na francouzský quiche bez smetanové náplně. Tento koláč je obložený spíše jako pizza, ale těsto je ze zdravější špaldové mouky. A náplň? Ta přímo kříčí: LÉTO!

Recept

Sýrový quiche s hruškami Foto:

Sýrový quiche s hruškami

Kombinace ovoce a výrazného sýra je jednou z nejvydařenějších. Šťavnaté sladké hrušky a pikantní plísňový sýr tvoří chuťový akord, který rozhodně stojí za vyzkoušení, a ve...

Recept

Quiche s medovou cibulí a šunkou Foto:

Quiche s medovou cibulí a šunkou

Místo smetany ke šlehání můžete použít méně tučnou smetanu nebo i mléko, koláč bude také skvělý, ale se smetanou je více krémový.

Recept

Bramborový koláč s celerem Foto:

Bramborový koláč s celerem

Tento nevšední slaný koláč je variací na oblíbené české téma bramborák či cmunda. Příprava je snadná a výsledná chuť díky celeru příjemně překvapí.

Recept

Slaný chřestový koláč s ementálem  Foto:

Slaný chřestový koláč s ementálem

Sezona chřestu právě startuje a my pro vás máme další recept do sbírky. Slaný koláč z chřestu s výrazným sýrem je skvělá chuťovka :)

Recept

Koláč s karamelizovanou cibulí a olivami  Foto:

Koláč s karamelizovanou cibulí a olivami

Pokud máte rádi cibuli a olivy, potěší Vás tento koláč svou jednoduchostí a skvělou chutí. Pokud cibule a olivy rádi nemáte, tak dál ani nečtěte... :-)

Recept

Dýňový quiche s tymiánem Foto:

Dýňový quiche s tymiánem

Dokud jsou dýně ještě k mání, dopřejte si tento výtečný slaný koláč s chutí podzimu. Dýně, sušená rajčata a tymián společně tvoří neodolatelnou kombinaci.

Recept

Květákový koláč s ořechy a citronovým krémem Foto:

Květákový koláč s ořechy a citronovým krémem

Originální slaný koláč z květáku vás překvapí netradičním spojením chutí. Díky předpečení získá květák neuvěřitelně lahodnou oříškovou chuť a ve spojení s kořeněným...

Recept

Zeleninový quiche Foto:

Zeleninový quiche

Slané koláče s lahodnou sýrovou náplní jsou velmi oblíbené a skvěle se hodí na zahradní party. Zvlášť když do nich přidáte zeleninu ze zahrádky :)

Recept

Pórkový koláč s houbami a slaninou Foto:

Pórkový koláč s houbami a slaninou

Tento houbový koláč je jednodušší variací na francouzský quiche. Základem je totiž hotové listové těsto. Fantastická náplň plná chutí a vůní potěší především houbaře....

Recept

Koláč z pečeného květáku s cibulkami Foto:

Koláč z pečeného květáku s cibulkami

Tenhle koláč má asi nejblíže k tradičnímu quiche. Díky předpečení získá zelenina výraznou chuť a vůni. Malé cibulky, před pečením pokapané medem nebo posypané cukrem a...
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama