Andrea Motlíková

Voňavá houbová polévka z čirůvek fialových

Moje hodnocení
4x

Už jste někdy ochutnali houbu jménem čirůvka fialová? Je to skvělá a krásně voňavá houba, která roste právě na podzim. A vy ji bez problému můžete použít do polévek nebo třeba houbových gulášů.

4 porce
45 minut

Suroviny

Postup přípravy:

  1. Na kostičky nakrájenou slaninu s cibulí orestujte na másle, přidejte nastrouhanou kořenovou zeleninu, pokrájené houby a ještě chvilku restujte.
  2. Poprašte paprikami, promíchejte a zalijte vývarem. Vařte minimálně 20 minut, neboť čirůvky musíte déle tepelně upravovat podobně jako třeba václavky.
  3. Poté přidejte rozdrcený česnek, majoránku, pepř a jíšku a ještě chvilku provařte.
Čirůvka fialová je výtečná houba s aromatickou vůní. A roste právě na podzim!

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Andrea Motlíková

V kuchyni vždy otevřeno Andrea Motlíková

Andrea z foodblogu V kuchyni vždy otevřeno, který sleduje přes 36 tisíc fanoušků, vydala svoji první kuchařku. Na 368 stranách najdete bezmála 300 receptů pro každý den, které vždy doprovází autorské barevné fotografie.

Obsáhlá kniha je určena pro široké publikum napříč generacemi. Inspiraci pro každodenní vaření zde najdou začátečníci i zkušené kuchařky a určitě i muži. Osvědčené recepty z dostupných čerstvých surovin nejsou nijak komplikované a postupy jsou srozumitelně rozepsané. Nechybí tipy na tradiční česká jídla, ale v knize zabrousíte i do kuchyní Asie či Středomoří.

Kuchařka je velmi přehledně rozdělena do 19 kapitol od předkrmů, přes jídla z jednoho pekáčku, snadné recepty, polévky, saláty, druhy mas, těstoviny, zeleninové pokrmy, pomazánky, moučníky a dezerty až po zavařování.

Pokud vás den za dnem nenapadá, co zrovna vařit, stačí zalistovat a určitě si vyberete.


Přečtěte si také

Recepty