zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bezinkový sirup
Autor: Hodně domácí Bezinkový sirup

Bezinkový sirup

Hodnoceno: 2x
Bezinkový sirup je velice oblíbený, ale co teprve domácí! Využít ho můžete do limonád i při přípravě bábovky! :)
nad 2 hodiny

Recept

Mátový sirup Foto:

Mátový sirup

Uchovejte si vůni máty po celý rok. Vynikajicí limonádu si tak můžete připravit i v zimě a připomenout si tak výraznou vůni léta.

reklama

Postup

  1. Pětilitrovou sklenici až po okraj naplňte květy, hodně stlačte a zalijte převařenou vodou a šťávou z citronů. Nechte 24 hodin louhovat
  2. Pak přeceďte, do vzniklého výluhu přisypte cukr a na mírném ohni míchejte, až se cukr rozpustí. Pak nalijte do čistých lahví a když chcete mít jistotu, že sirup vydrží, tak pár lahví sterilujte.
  3. Případný kal na dně nevadí, jsou to zbytky pylu. Pokud byste chtěli mít sirup úplně čistý, pak použijte na přecezení plátýnko nebo gázu.

 

Tip na rychlou limonádu: do džbánu dejte 3-5 květenství bezu, přidejte šťávu z půlky pomeranče, citronu a pár lístků máty. Zalijte perlivou vodou.

Bezinkový sirup 2 Foto: Bezinkový sirup; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká: "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama