zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kokosové kuličky Rafaelo
Autor: Radčina kuchařka bez lepku Kokosové kuličky Rafaelo

Kokosové kuličky Rafaelo – jednoduchý recept ze salka

Hodnoceno: 119x
Kdo by neměl rád lahodné kokosové kuličky Rafaelo s mandlí uvnitř? Připravte si domácí verzi, která je velmi jednoduchá a bude příjemným zpestřením nejen na vánočním stole. Tyhle výtečné kuličky jsou skvělé i jako jedlý dárek.
do 30 minut
40 ks porcí

reklama

Suroviny (40 ks porcí)

Postup

  1. Salko nalijte do misky, přisypte jemně strouhaný kokos a směs promíchejte. Přikryjte fólií nebo talířem a dejte alespoň na hodinu chladit do lednice.
  2. Kokos na obalení vsypte do menší misky. Prsty odeberte vychlazenou kokosovou hmotu, doprostřed vmáčkněte mandli, v dlaních vytvarujte kuličku a obalte ji v kokosu. Vložte do papírového košíčku a nechte vychladit.

PRIMA TIP: Ideální je zkombinovat jemně strouhaný kokos do náplně a hotové kuličky naopak obalovat v nahrubo strouhaném kokosu. Pokud seženete jen hrubě strouhaný kokos, můžete ho před přípravou promixovat v mixéru.

Kokosové kuličky Rafaelo
Autor: Radčina kuchařka bez lepku Kokosové kuličky Rafaelo

reklama

Radčina kuchařka bez lepku – slavnosti
Radka Vrzalová

Zvládáte každodenní bezlepkové stravování, ale rádi byste svůj jídelníček obohatili i ve sváteční dny? Třetí kniha známé autorky přináší na 120 nových receptů, které zpestří vaši slavnostní tabuli. Získáte inspiraci, co přichystat na Velikonoce a Vánoce, na narozeniny dětí i rodičů, pro svatební hostinu nebo zahradní párty.

S bezlepkovými, popřípadě bezlaktózovými, bezmléčnými, a dokonce i bezvaječnými surovinami tak docílíte stejného výsledku, jako kdybyste neměli žádná zdravotní omezení. 

Vydalo nakladatelství Grada.Publishing.