Radka Vrzalová

Kokosové kuličky Rafaelo – jednoduchý recept ze salka

Moje hodnocení
123x

Kdo by neměl rád lahodné kokosové kuličky Rafaelo s mandlí uvnitř? Tyhle výtečné nepečené kuličky jsou skvělé i jako jedlý dárek. Připravte domácí verzi, která je velmi jednoduchá a bude příjemným zpestřením nejen na vánočním stole.

1 porce
30 minut

Suroviny

Nechte se vést při přípravě návodným videoreceptem

Postup přípravy

  1. Salko nalijte do misky, přisypte jemně strouhaný nebo mletý kokos a směs promíchejte. Přikryjte fólií nebo talířem a dejte alespoň na hodinu chladit do lednice.
  2. Kokos na obalení vsypte do menší misky. Prsty odeberte vychlazenou kokosovou hmotu, doprostřed vmáčkněte mandli, v dlaních vytvarujte kuličku a obalte ji v kokosu. Vložte do papírového košíčku a nechte vychladit.
PRIMA TIP: Ideální je zkombinovat jemně strouhaný kokos do náplně a hotové kuličky naopak obalovat v nahrubo strouhaném kokosu. Pokud seženete jen hrubě strouhaný kokos, můžete ho před přípravou promixovat v mixéru.

Vyzkoušejte také výborné medovníkové kuličky podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Radka Vrzalová

Grada Publishing Radka Vrzalová

Zvládáte každodenní bezlepkové stravování, ale rádi byste svůj jídelníček obohatili i ve sváteční dny? Třetí kniha známé autorky přináší na 120 nových receptů, které zpestří vaši slavnostní tabuli. Získáte inspiraci, co přichystat na Velikonoce a Vánoce, na narozeniny dětí i rodičů, pro svatební hostinu nebo zahradní párty.

S bezlepkovými, popřípadě bezlaktózovými, bezmléčnými, a dokonce i bezvaječnými surovinami tak docílíte stejného výsledku, jako kdybyste neměli žádná zdravotní omezení.

Vydalo nakladatelství Grada.Publishing.


Přečtěte si také

Recepty