Duhové kuličky v čokoládě

Moje hodnocení
8x

Malý duhový „drahokam“, který může být chuťovkou jen tak ke kávě, ale také skvělým tipem na nevšední cukroví. Svými barvami okouzlí děti i dospělé – zaručeně!

1 porce
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Kokos smíchejte společně s rozehřátým kokosovým máslem, mlékem a vanilkou.
  2. Poté jej rozdělte na dvě poloviny. Do jedné přidejte růžové barvivo, do druhé modré barvivo.
  3. Každou směs vložte zvlášť do mixéru a jemně promixujte, aby se barvivo spojilo s kokosem.
  4. Poté z těsta rukama vytvářejte kuličky. Můžete dělat zvlášť růžové a zvlášť modré, či obě barvy smíchat a vytvořit tak kouzelné duhové kuličky.
  5. Pokud by těsto bylo příliš suché a nedrželo pohromadě, přidejte ještě lžíci mléka.
  6. Kuličky poté vložte na 10 minut ztuhnout do mrazáku.
  7. Mezitím si ve vodní lázni rozehřejte čokoládu. Ztuhlé kuličky v ní obalte, položte na papír na pečení, vložte do lednice a nechte zatuhnout.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Cukrfree

Cukrfree Cukrfree

Janina Černá, známá foodblogerka a autorka dvou výtečných kuchařek, neměla cestu, jejímž cílem je zdravé stravování, způsob života a udržení si správné váhy a hezké postavy, lehkou.

Ta její vedla přes pubertální přesvědčení o vlastní nadváze až k poruše příjmu potravy, s níž bojovala několik let stejně jako s nejrůznějšími „zaručenými“ dietami, až k poznání, že pro ni je tím pravým směrem zbavení se závislosti na cukru.

Její vlastní blog CukrFree.cz, v jehož názvu se uchýlila k prvotnímu nápadu, vznikl jako vyjádření potřeby předat nabyté informace a zkušenosti i ostatním (a pozor, najdete tu opravdu dostatečné množství sladkostí, jako jsou brownies, cheesecake nebo různé dorty včetně obměn bez mléčných výrobků či v raw verzích). O tom, že s elánem a přesvědčením tvořený web zaplnil díru na trhu bezezbytku, svědčí nejen obrovské množství fanoušků ale i to, že kuchařky z něj vyšlé jsou velmi úspěšné.


Přečtěte si také

Recepty