archiv Medokomerc

Medovníkové nepečené kuličky

Moje hodnocení
12x

Vánoce se kvapem blíží a mnoha domovy už to voní, už se ochutnává a také schovává před nenechavými prsty všech generací. Abyste ukojili rozjitřené chuťové pohárky, můžete rodinu překvapit rychlými medovníkovými kuličkami, které jim chuťově připomenou oblíbený dort. A jednou z ingrediencí bude, jak už název napovídá, med.

1 porce
60 minut

Těsto

Krém

Postup přípravy

  1. Do větší misky nalijte rozpuštěné máslo a tekutý med. Pokud má tužší konzistenci, stačí ho prohřát ve vodní lázni do 60 °C. Přidejte vejce a cukr a míchejte, dokud se vše hezky nepropojí. Mouku smíchejte s jedlou sodou, nasypte do misky a vyhněťte těsto. To pak rozválejte na pečicím papíře na dvě stejně vysoké placky (dva plechy). Pečte je asi 10 minut na 180 °C a pak nechte vychladnout.
  2. Nyní přijde čas na přípravu krému. Kondenzované mléko smíchejte se změklým máslem. Žádná věda. Až vám vychladne těsto, rozdrťte ho či rozmixujte na malé drobečky. Asi dvě hrsti si dejte zvlášť, ty přijdou navrch, zbytek nasypte do krému a promíchejte. Pak přikryjte a dejte na dvě hodiny do lednice.
  3. Ze vzniklé medové směsi vytvarujte kuličky, které obalte ve zbylých drobečcích, přidat můžete i rozmixované ořechy. Kuličky ideálně vkládejte do papírových košíčků a šup zpátky do lednice. Vzhledem k tomu, jak jsou dobré, tak je do Vánoc asi neuchráníte, ale nic vám nebrání je pak udělat znovu.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

archiv Medokomerc


Přečtěte si také

Recepty