zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Nejlepší vyprošťovací polévky, které zaručeně fungují!

Nejlepší vyprošťovací polévky
Autor: Thinkstock Nejlepší vyprošťovací polévky
Blíží se silvestrovské oslavy a s nimi je spjata konzumace nejen dobrého jídla, ale i pití. Pokud chcete Nový rok prožít v pohodě a bez následků, myslete na to už teď a připravte si do foroty vyprošťovací polévku, která vás po prohýřené noci zaručeně postaví na nohy.
28. 12. 2016

Je potřeba na tento "lék" myslet s předstihem. Ráno na Nový rok se vám určitě nebude chtít stát u plotny a vyvařovat. Ideálně si polévku připravte den předem.

Někdo sází na silný masový vývar, který je potřeba vařit několik hodin, aby měl dostatečnou sílu. Maso vkládejte do studené vody a vařte při velmi mírném varu. Zeleninu, kterou jste vařili s masem, do polévky nedávejte, je rozvařená a všechnu svou chuť už předala polévce. Zvlášť si nakrájejte syrovou čerstvou zeleninu, ideálně na tenké nudličky a orestujte ji na másle lehce dokřupava. Potom ji vložte spolu s nakrájeným masem do hotové polévky.

Mezi další vyzkoušené vyprošťováky patří oblíbená česnečka, zelňačka nebo čočková polévka. Dobře fungují i ostřejší asijské polévky, které v těle rozproudí krev.

Vybrali jsme pro vás prověřené recepty, které vám pomůžou dostat se do formy po každém večírku: