Plzeňská La Chica Casa Mexicana vás pozve na gastro jízdu po Mexiku

Máte rádi báječnou mexickou gastronomii plnou barev a rozmanitých chutí? Pochutnáváte si s oblibou na tacos, mexickém pivu nebo na vyhlášené margaritě? Tak přesně pro vás je tu pravá mexická restaurace La Chica Casa Mexicana, jejíž skvělou kuchyni najdete také na portálu Dáme jídlo. La Chica nabízí svým zákazníkům pečlivě připravená jídla kuchyně ze všech koutů Mexika. Na své si přijdou i vegetariáni a velká část jídel je připravena bezlepkově.

Tentokrát náš první výběr padl na výborné Quesadillas tinga de pollo neboli grilované malé kuřecí tortilly s trhaným kuřecím masem, rajčaty, tomatillo, mozzarellou a čerstvým sýrem (215 Kč). Vše bylo doplněné o crema mexicana, salsu a nakládanou zeleninu se salátem. Tato kombinace je u zákazníků Dáme jídlo velmi populární a my se k nim přidáváme! Všechno spolu perfektně hrálo a křupavá tortilla byla jen třešničkou na dortu.

Ze sekce mexických salátů nás zaujal Quinoa noc queso, tj. quinoa s čerstvým sýrem, rajčaty, listy salátu a černými fazolemi (230 Kč), typickými pro mexickou kuchyni, dále v něm byly ředkvičky, mrkev, crema mexicana a zálivka se sirupem z agáve. Kdo by řekl, že si na salátu takhle pochutnáme? Porce byla akorát, takže perfektní i na lehký oběd.

Taquitos de pollo (155 Kč) byla naše poslední volba. Jedná se o smažené kukuřičné tortilly s výborným trhaným kuřecím masem. Skvělou chuť doplnilo jemné avokádo, salsa roja a crema mexicana. Tento pokrm patří mezi nejoblíbenější předkrmy a my věříme, že poslouží stejně dobře i na lehký oběd.

V La Chica najdete také široký výběr polévek včetně pikantnějších verzí, dále výborné burritos nebo rolované kukuřičné tortilly, zapečené s omáčkou s limetovou rýží neboli enchiladas.

Co se týče nápojů, nezapomeňte vyzkoušet vyhlášenou mexickou margaritu nebo skvělé mexické pivo. My jsme za vás vyzkoušeli a můžeme vřele doporučit limonády Jarritos (70 Kč) – s limetkovou nebo mandarinkovou příchutí nešlápnete vedle.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty