Jak odstartovat den zdravě a s chutí? V Ostravě vám s tím pomůže Snídaňuj

Dali jste si za cíl v roce 2022 jíst zdravě nebo zhubnout? S výběrem zdravých snídaní vám pomůže ostravské bistro Snídaňuj. Na své si přijdou milovníci sladkých i slaných snídaní.

Snídaňuj přišel s konceptem zdravých snídani v roce 2021 a po roce existence můžeme s klidem říct, že si Ostravané jejich snídaně opravdu zamilovali. Snídaňuj se v první řadě věnuje hlavně rozvozu snídaní, což jsem ocenila a objednala si ranní vzpruhu přes aplikaci Dáme jídlo. Pokud si raději vychutnáte snídani cestou do práce, od září máte možnost využít kamenné bistro.

Chtěla jsem toho ochutnat co nejvíce, aby recenze byla co nejobjektivnější. Velká objednávka dorazila pečlivě zabalená v eco balení – v papírových krabičkách, v BIO plastových krabičkách (PLA BIO) a v krabičkách z recyklovaných plastů (rPET).

Z nabídky jsem vybrala „Advokádo“. Za tímto názvem se skrývá čerstvý avokádový krém na celozrnném žitném chlebu s volským okem. V první řadě chci ocenit hlavně volbu žitného chleba, s tímto druhem pečiva se v restauraci málokdy setkávám. Chléb byl lehce nasucho opečený a pomazaný štědrou vrstvou avokádového krému. Nechybělo volské oko připravené na olivovém oleji a posypané čerstvými klíčky. Za 130 Kč dostanete rovnou dva krajíce. Tuhle snídani mám velice ráda, je lehká, chutná a vždy mě dokáže skvěle zasytit. Je navíc plná důležitých živin, bílkovin a vlákniny.

Jako druhou snídani jsem vybrala pro změnu jednu sladší variantu, a to „Pohádkovou kaši“. Pohádková kaše je připravená z pohanky lámanky, mléka a medu a poté posypaná ovocem, oříšky a semínky. Kaše je lehce sladká a krémová. Snídaně je nutričně velmi výživná, zasytí i zahřeje, je vhodná i pro celiaky, jelikož neobsahuje lepek. Cena kaše je 115 Kč.

Třetí výběr snídaně patřil opět avokádovým nadšencům. Další položkou v objednávce byla totiž fitness avokádovo-vajíčková pomazánka na žitném chlebu s čerstvou zeleninou. Jemná pomazánka složená z avokáda, vajíček, dijonské hořčice a jogurtu, namazaná opět na čerstvý žitný chléb a ozdobená čerstvou zeleninou. Snídaně splňuje všechny důležité prvky zdravého stravování. Pomazánka byla velmi jemná, krémová a rozhodně s ní nešetřili! Přidaná čerstvá zelenina snídani skvěle doplnila. V ceně 130 Kč jsou dva kusy pečiva.

Jako čtvrtou položku jsem zvolila snídaňové menu, a to bagel s míchanými vejci společně se sladkými lívanečky. Tuhle snídani můžu doporučit všem, co mají rádi po slané snídani sladkou tečku. Bagel se skládá z pšeničného pečiva, míchaných vajíček, slaniny, čedaru, rukoly a dijonské pomazánky. Doporučuji si bagel nechat rozpéct, pokud máte raději pečivo teplé a křupavé. K bagelu jsou v menu navíc i dva sladké lívance. Ty si můžete vybrat dle chuti – s vanilkovým krémem a borůvkami, s nutelou a arašídy/kinder čokoládou, s lotus sušenkami anebo s arašídovým máslem a banánem. Já vybrala lívanečky s vanilkovým krémem a borůvkami, tuhle kombinaci mám totiž ze všech nejradši. Lívance jsou vyrobeny ze špaldové mouky a pečené v troubě bez přidaného oleje a másla. Placičky jsou příjemně sladké a nadýchané, vanilkový krém i borůvky se k nim skvěle hodí. V tomto menu najdete pouze dva kusy lívanečků. Lívanečky se však dají koupit i samostatně po čtyřech kusech. Cena menu bagelu s lívanečky je 140 Kč.

Francouzské toasty se v dnešní době stávají stále populárnější, a tak v mé objednávce také nesměly chybět. Ve Snídaňuj je připravují z toastového chleba, který obalí ve vajíčkovo-skořicovo-vanilkovém těstíčku a následně je opečou na olivovém oleji. Na závěr je ještě polijí javorovým sirupem, lehce pocukrují a následně posypou čerstvým ovocem a mandlemi. Tahle snídaně je jedním slovem skvělá, v tomto případě se sice nejedná o až tak zdravou snídani, ale jednou za čas to přece nevadí :) Tahle snídaně vám ale jistě chutnat bude a ono i potěšit se sladkou snídaní může vést k dobré náladě, která je klíčová pro zdraví. Za osm plátků francouzských toastů dáte 135 Kč.

Můj poslední tip na snídani je spíše vhodný pro ty, kteří ráno nesnídají anebo jednoduše snídat nestíhají. Jedná se o smoothie, které se dá jednoduše vypít během chvilky, člověka lehce nasytí a zajistí mu přísun energie na ráno a dopoledne. Snídaně by se určitě vynechávat neměla, a pokud nejste schopni ráno sníst plnohodnotnou snídani, volila bych právě smoothie jako skvělou alternativu. Na Snídaňuj najdete celkem 3 druhy smoothie – avokádové, borůvkové a jahodové. V každém ze smoothie najdete i banán a mléko, dvě složky důležité především pro sladkou chuť a konzistenci. Má volba padla na jahodovou příchuť a musím říct, že smoothie bylo opravdu lahodné, krémové a slaďoučké. Za 200 ml smoothie zaplatíte 60 Kč.

Snídaňuj dělá za mě jedny z nejlepších snídaní ve městě, a pokud jste ještě jejich snídaně nevyzkoušeli, určitě to napravte. Díky službě Dáme jídlo si můžete objednat snídaně každý den včetně víkendu od 7:30 h.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty