návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Halloween. Jediný den, kdy můžete připravit hrozné jídlo

Halloweenské pohoštění může být příšerné
Autor: Thinkstock Halloweenské pohoštění může být příšerné
I když Halloween možná neslavíte, sváteční atmosféře plné dýní, duchů a strašidel nelze v těchto dnech uniknout. Zkuste překvapit děti nebo pobavit přátele a připravte jim děsivé pohoštění. Nebo příšernou večeři?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zubatá pusa

Plátky jablka naplňte burákovým máslem, do kterého vtlačte oloupané mandle nebo nepražené arašídy.

Halloweenské pohoštění může být příšerné 2 Foto:

Sladký pavouk

Nejprve upečte sušenky. Z máslového těsta vytvarujte malé kuličky, dejte je na plech, pečte 10 minut, vytáhněte z trouby, pomocí paličky hmoždíře do každé z nich vytlačte důlek a vraťte do trouby na 6–8 minut dopéct dozlatova. Na pavouka budete potřebovat čokoládovou pralinku (např. Lindt), čokoládovou polevu na nožky a cukrová očka (k dostání v cukrářských potřebách). K jejich přilepení použijte jedlé lepidlo (opět z cukrářských potřeb).

Halloweenské pohoštění může být příšerné 3 Foto:

Horká čokoláda s plovoucíma očima

Uvařte horkou čokoládu. Na párátka napíchněte bonbony marshmallow, do kterých zatlačte malé lékorky nebo čokoládové čočky a opatrně je ponořte do hrnku s horkou čokoládou.

Halloweenské pohoštění může být příšerné 4 Foto:

Krvavé těstoviny

Na talíř naaranžujte těstoviny a rajčatovou omáčku. Oči vytvořte z plátků mozzarelly, kapky kečupu a koleček černých oliv, žilky z tenounkých plátků syrové červené papriky. Vousy jsou také z černých oliv a zuby ze syrové cibule.

Halloweenské pohoštění může být příšerné 5 Foto:

Chutné mumie

Roli listového těsta nakrájejte na tenké proužky. Malé párečky, klobásky nebo krátce předpečené válečky z mletého masa do nich zabalte tak, aby vypadaly jako mumie. Nesnažte se být příliš pečliví, vypadá to lépe. Potřete je vajíčkem a upečte v troubě dozlatova. Na hotové mumie přilepte troškou medu kolečka z tvrdého sýra a na ně stejným způsobem malinká kolečka z černých oliv. Nebo můžete oči „nakreslit“ hořčicí.

Halloweenské pohoštění může být příšerné 6 Foto:

Banánoví duchové

Banány rozkrojte napůl a ozdobte čokoládovou polevou. Postavte je na talíř a můžete začít strašit!

Halloweenské pohoštění může být příšerné 7 Foto:

Připravila Ester Brožová

Foto Thinkstock

Související témata: chuťovky , Halloween , jídlo pro děti , pohoštění na párty
Reklama