zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Skvělé recepty na tiramisu ve všech podobách

Originální italské tiramisu
Autor: archiv TV Paprika Originální italské tiramisu
Tradiční italský dezert tiramisu není historicky zase tak starý, ale získal si světovou popularitu rychlostí blesku a dnes už ho za tradiční můžeme klidně považovat. Vybrali jsme pro vás recepty klasické i poněkud nevšední, které jsou tímto slavným dezertem inspirované.
18. 12. 2017

Vznik tiramisu se datuje teprve do 80. let minulého století. Ovšem kombinace lahodného mascarpone, silné kávy a cukrářských piškotů si rychle podmanila celý svět svou výtečnou chutí, ale i velmi snadnou přípravou.

Základem, který nelze nahradit (a pokud ano, pak to není tiramisu) je mascarpone, což je vlastně čerstvý sýr vyrobený ze smetany s velmi vysokým obsahem tuku. Nenahraditelná je právě ta sametová hebkost, která se krásně snoubí se sladkými piškoty a hořkou kávou.

Pokud vám někdo tvrdí, že pravé italské tiramisu je jen jedno, nevěřte mu. Receptů na tiramisu je tolik co italských babiček, ale základní suroviny jsou stále stejné!

Nabízíme vám recepty na tiramisu do skleničky, zmražené, jako dort i s ovocem. Vyberte si podle chuti a pusťte se do vrstvení: