Řecké kuře

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Řecké kuře Foto:
Řecké kuře
Foto: Kublanka.cz

Až vám mráz bude zalézat za nehty, můžete si připravit jídlo, které vám připomene léto. Alespoň svým názvem a určitě i chutí.

Suroviny
Kuře s paprikami:
horní kuřecí stehna s kostí a kůží 8–10 ks
olivový olej 1,5 lžíce
česnek 2 stroužky
nastrouhaná kůra z 1 citronu
čerstvé oregano 2 lžíce
mletý fenykl 1/4 lžičky
červená paprika 2 ks
Těstovinový salát:
těstoviny orzo (risoni) 250 g
olivový olej 1,5 lžíce
mletý fenykl 1/4 lžičky
čerstvé oregano 2 lžíce
černé olivy v olivovém oleji 100 g
sýr feta 100 g
vlašské ořechy 4 lžíce
citron k podávání
sůl
Postup
1

Troubu předehřejte na 250 °C nebo rozpalte gril. Horní kuřecí stehna dejte spolu s olivovým olejem, utřeným česnekem, 2 lžícemi nasekaného oregana, ¼ lžičkou mletého fenyklu, nastrouhanou citronovou kůrou, šťávou z ½ citronu, solí a pepřem do mísy, dobře promíchejte a nechte zhruba 30 minut odpočinout při pokojové teplotě.

2

Mezitím uvařte ve velkém množství osolené vody těstoviny al dente. Uvařené těstoviny promíchejte s 1 ½ lžící olivového oleje, šťávou z ½ citronu, ¼ lžičkou mletého fenyklu. Podle chuti osolte a opepřete.

3

Papriky spolu s naloženými kuřecími stehny rozložte na plech vyložený alobalem a dejte je péct do předehřáté trouby (nebo pod gril). Jakmile papriky změknou a vytvoří se na nich černé flíčky, vyndejte je z trouby a nechte je zapařit v igelitovém sáčku. Poté je oloupejte, odstraňte semínka a nakrájejte na proužky. Kuře upečte dozlatova.

4

Těsně před podáváním přidejte do těstovinového salátu nakrájené oregano, olivy a vlašské ořechy. Na povrchu salát posypejte rozdrobenou fetou.

5

Nakrájené papriky rozložte spolu s opečenými kuřecími stehny na servírovací talíř a ihned podávejte s těstovinovým salátem a klínky citronu.

Řecké kuře Foto:

Řecké kuře Foto:

Řecké kuře, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama