9 skvělých receptů s gnocchi

9 skvělých receptů s gnocchi Foto:
9 skvělých receptů s gnocchi
Foto: Thinkstock

Recepty s gnocchi mohou být velice jednoduché, ale přesto s nimi dokážete okouzlit celou rodinu, přátele i známé. Máme pro vás několik receptů, které rozhodně stojí za to!

Pokud ve vašem receptu figurují gnocchi (čtěte ňoky), můžete si je z pár surovin připravit sami doma: budete mít stoprocentní jistotu, z čeho jsou vyrobeny. Není to vůbec tak složité, jak se může na první pohled zdát. Samozřejmě ale existují i hotové varianty v chlazené podobě, které jsou kvalitní a hodí se v případě, že chcete ušetřit čas. 

Prima tip: Pokud nemáte dostatek síly, případně nervů, na přípravu domácích knedlíků, gnocchi můžete servírovat například ke kachně či jiné drůbeži. Bavit budou i vaše děti, jednosoustový bramborový knedlíček potěší snad každého! :)

Teď už ale k samotným receptům! Jako první tu máme základní recept, díky kterému si můžete připravit gnocchi úplně sami.

Recept

Gnocchi krok za krokem Foto:

Gnocchi krok za krokem

Máte rádi gnocchi? My vás je naučíme připravit krok za krokem.

Recept

Domácí gnocchi s rajčatovou omáčkou  Foto:

Domácí gnocchi s rajčatovou omáčkou

Hledám rychlá, ale zároveň dobrá jídla. V časovém presu si dokážu odpustit ledacos, rozhodně ne ale oběd nebo večeři. Gnocchi jsou ve své podstatě bleskové jídlo, jen po...

Recept

Gnocchi s pancettou a zeleným chřestem  Foto:

Gnocchi s pancettou a zeleným chřestem

Chřest je právě teď v plné sezoně a je potřeba si ho náležitě užít. Zkuste do repertoáru zařadit tento recept na noky s chřestem a pancettou, která jídlu dodá...

Recept

Gnocchi s rajčatovou omáčkou Foto:

Gnocchi s rajčatovou omáčkou

Gnocchi s omáčkou jsou většinou velice sytým pokrmem, ale v zimním období nám něco takového jen prospěje. Skvělé jsou i se smetanovou omáčkou a špenátem!

Recept

Slávky s červenou řepou a bramborovými gnocchi  Foto:

Slávky s červenou řepou a bramborovými gnocchi

Že mořské plody, tentokrát slávky, není problém připravit na mnoho a mnoho způsobů, vám dokáže Zdeněk Pohlreich ve svém pořadu Teď vaří šéf.

Recept

Zapečené gnocchi s rajčaty Foto:

Zapečené gnocchi s rajčaty

Lehce zapečené gnocchi s rajčaty jsou skvělým "zahřívacím" pokrmem. Díky rozpuštěné mozzarelle jsou opravdu syté a milovníci rajských jablek si rozhodně přijdou na své! :)

Recept

Gnocchi po pařížsku Foto:

Gnocchi po pařížsku

Připravte si pravé domácí gnocchi po vzoru šéfa Zdeňka Pohlreicha a k nim skvělou zeleninku. Navrch trochu francouzského sýru a bylinky a lahůdka je na světě!

Recept

Domácí gnocchi se šalvějí Foto:

Domácí gnocchi se šalvějí

Nadýchané nočky stojí za trochu práce. Jsou výborné samy o sobě, proto si je nejlépe vychutnáte pouze jednoduše ochucené. Náš tip je šalvějové máslo a troška parmezánu....

Recept

Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem  Foto:

Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem

Špenátovo-ricottové gnocchi s citronem ocení nejen mliovníci italské kuchyně. S jemnou ricottou skvěle kontrastuje kyselá citronová šťáva.

Připravila Tereza Pánková

Další zajímavé recepty najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH. Nezapomeňte se zastavit v trafice pro svůj výtisk!

Článek

Jarní koleda s Prima FRESH  Foto:

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Zbrusu nové číslo časopisu Prima FRESH najdete v prodejní síti už od 9. března – a je plné receptů, které vám domů přivolají jaro.
Videa

reklama

reklama