Marek Pavala

Grilujte s Markem Pavalou: Jehně, koza a máta

Moje hodnocení
6x

Nasládlá vůně grilovaného jehněčího se mísí s vůní lučních květin, borovic, smrků a vody, vychlazené víno čeká na svůj okamžik slávy, hovor plyne, hmyz bzučí, slunce se kloní k západu a vy víte, že tohle je přesně ta chvíle, kdy žijete naplno. A stejný pocit si vyvoláte při každém dalším grilování. Protože atmosféra dodává jídlu chuť stejně jako sůl a koření.

2 porce
60 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Jehněčí hřebínek ponechte s tukem, krásně se vypeče a dodá masu chuť. Maso potřete olivovým olejem, osolte ho, opepřete a obalte v nadrobno nasekaném rozmarýnu a tymiánu. Kosti zabalte do alobalu, rychle se spálí a mohou i odpadnout.
  2. Kozí sýr vyšlehejte s troškou mléka dohladka, osolte a krémovým sýrem naplňte cukrářský sáček (kvůli pohodlnému a efektnímu servírování).
  3. Oheň rozpalte na vysoký žár. Maso opečte v celku ze všech stran, aby zezlátlo. Čím zlatavější povrch a intenzivnější opečení, tím bude lepší i výsledná chuť. Hřebínek se na rošt nejdříve přilepí, ale jakmile bude částečně opečený, pustí se a půjde snadno otočit. Do opečeného hřebínku zapíchněte sondu teploměru a pečte mimo přímý žár, dokud vnitřní teplota nedosáhne 52–53 °C.
  4. Upečené maso nechte odpočinout alespoň 5 minut, až teploměr ukáže teplotu 56–57 °C.
  5. Mezitím spalte jarní cibulku přímo v ohni – zelená část začne černat a vysoušet se, bílá hlavička bude perfektně měkká.
  6. Maso nakrájejte na jednotlivé kotletky a servírujte s cibulkou, krémem z kozího sýra, mátovým i neochuceným olivovým olejem a s lístky čerstvé máty.

PRIMA TIP: Pokud nemáte nebo nechcete použít cukrářský sáček, vykrajujte ze sýrové směsi teplou lžící nočky. Stejně tak pokud připravujete hřebínek v kuchyni, opečte ho nejprve ze všech stran na pánvi a pak dopečte v troubě předehřáté na 180 °C, zhruba 30 minut. Řiďte se však svým citem, teplota záleží na výšce masa i troubě.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Marek Pavala

Fuego Marek Pavala

Bible všech milovníků vaření na ohni, života v přírodě a klidu, který z ní sálá. Cítíte-li se běžnými návody svázaní, protože často nemáte všechny suroviny, nebo přístroje, tahle kniha vás osvobodí. Ukáže vám sto receptů, které si můžete připravit na otevřeném ohni bez zbytečného vážení a k tomu spoustu vyzkoušených praktických tipů, jak přežít v přírodě a hlavně jak si pobyt užít. Kniha začíná příběhem autora a Campu Fuego a pokračuje zábavným poučením a vysvětlením všeho o mase, od kuřete po chobotnici s důrazem na hovězí masa a steaky. Víc než 3500 kurzistů Campu Fuego je dostatečnou zárukou, že rady a recepty bezchybně fungují. Potěší i část o míchání drinků pod širým nebem a také zjištění, že všechny ty dobroty zvládnete připravit i doma v kuchyni. Stačí se jen odvázat.

www.campfuego.cz


Přečtěte si také

Recepty