zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mixér: čistě veganská zmrzlinárna, nové mléčné produkty nebo rozvoz zdravých jídel
Autor: TZ Mixér: čistě veganská zmrzlinárna, nové mléčné produkty nebo rozvoz zdravých jídel

Mixér: čistě veganská zmrzlinárna, nové mléčné produkty nebo rozvoz zdravých jídel

Další várka novinek z Mixéru, které stojí za to pročíst! Najdete v nich veganskou zmrzlinárnu, novou značku mléčných výrobků a dalšího hráče na poli rozvozu jídel.
TZ, Tereza Pánková , 18.03.2021

reklama

V pražském Karlíně vznikne první čistě veganská zmrzlinárna

Menší česká rodinná firma s názvem Imaginární zmrzlina se již dva roky věnuje výrobě kvalitní veganské zmrzliny z kešu ořechů a kokosového mléka. Zmrzlina se doposud vyráběla v pronajaté kuchyni a k dostání byla pouze přes e-shop nebo ve vybraných podnicích. Tým Imaginární zmrzliny se ale nyní chce výrobě své veganské zmrzliny začít věnovat naplno a prodávat ji zákazníkům přímo do ruky v kornoutu. K tomu by brzy měla posloužit první česká veganská zmrzlinárna v pražském Karlíně, jejíž vznik lze nyní podpořit na Hithitu.

Základem veganských zmrzlin jsou kešu ořechy spolu s kokosem.
Autor: TZ Základem veganských zmrzlin jsou kešu ořechy spolu s kokosem.

Složení všech Imaginárních zmrzlin je 100% rostlinné, jednoduché a smysluplné. Základ všech „mléčných“ zmrzlin tvoří vždy kešu ořechy a kokos. Díky tomu má skvělé nutriční hodnoty. Složení dále tvoří kakaové máslo, kokosový olej, přírodní řepný cukr, voda, inulin z agáve a špetka soli. I když je v ní cukru mnohem méně, než je u jiných zmrzlin běžné, je sladká tak akorát díky kokosu, který jí přidává svoji esenci. 80 % surovin, které Imaginární zmrzlina používá, je v BIO kvalitě, což zaručuje, že je zmrzlina oproti klasickým variantám zdravější a vyráběná z opravdu kvalitních a pečlivě vybíraných surovin. Všechny nabízené zmrzliny jsou navíc bez lepku, laktózy a sóji. Jediným možným alergenem jsou tak kešu ořechy.

Zbrusu nové mléčné produkty Miil 

Světlo světa spatřila zbrusu nová značka mléčných produktů Miil v nabídce on-line supermarketu Rohlik.cz. Šetří nejen peněženku, ale i planetu. Cílem je totiž 100% neutralizace uhlíkové stopy všech produktů této značky. Nová značka má v nabídce 28 produktů za naprosto parádní ceny. V sortimentu jsou zastoupeny sýry všech provedení – bločky, plátkové, camemberty včetně BIO. Nezapomnělo se ani na jogurty bílé, s příchutí i v BIO variantě a nechybějí tvarohy, tradiční pomazánkové a zakysaná smetana. U mléčných výrobků nemůžeme opomenout samotný zdroj, mléko, k snídani, ke svačině, na vaření. V nabídce je jak varianta polotučného mléka, tak také tzv. selské plnotučné mléko s vyšším obsahem tuku.

Mixér: workshop plný jídla, nová restaurace a další pobočka známé sítě se specialitami

Mixér: workshop plný jídla, restaurace v novém a další pobočka známé sítě se specialitami

Při vzniku nové značky Miil hrála podstatnou roli transparentnost. A protože právě transparentnost a ekologie je něco, na čem v Rohlíku od samého začátku záleží, stanovil se jasný cíl – 100% neutralizace uhlíkové stopy. Rohlík tak spojil síly s organizací CI2, která spočítala výši uhlíkové stopy pro každý jednotlivý produkt značky Miil. Údaj o výši uhlíkové stopy najde zákazník u každého produktu na webu. Ve spolupráci s CI2 bude Rohlík vybírat projekty výsadby, které finančně podpoří.

Nová řada mléčných produktů Miil
Autor: rohlik.cz Nová řada mléčných produktů Miil

Dhaba Beas spustila Dhabamarket.cz

Síť vegetariánských restaurací Dhaba Beas spustila novou službu Dhaba Market. Jde o rozvoz zdravých jídel ze svých restaurací, které doplňuje o širokou nabídku ovoce a zeleniny.

Dhaba Beas nabízí to nejlepší ze světových kuchyní ve vegetariánské a veganské úpravě. Zákazníci si mohou vybírat z indické, vietnamské, thajské nebo české kuchyně. „Velmi si zakládáme na zdraví a udržitelném rozvoji, proto již přes 16 let provozujeme vegetariánské a veganské restaurace, kde taková jídla zákazníci najdou. Nyní chceme naše jídlo dostat mezi co nejvíce lidí,” říká Tomáš Dudka, ředitel restaurací Dhaba Beas.

Nový rozvoz jídel na obzoru.
Autor: TZ Nový rozvoz jídel na obzoru.

Novou službu rozvozu zdravého jídla, které zákazníci znají z restaurací Dhaba Beas, lze využít v Praze a jejím blízkém okolí. Nákup z Dhaba Marketu je také možné si vyzvednout v jedné ze 14 restaurací společnosti. Hotová jídla jsou čerstvě uvařená nebo vakuovaná s garancí výdrže až tři dny. Využít je proto mohou zákazníci v obědovém čase nebo po individuální domluvě. „Dhaba Market šetří domácnostem čas spojený s vařením, například o víkendech. Zákazníkům přivezeme jídla, která jim vydrží od pátku až do neděle, a to za ceny, při kterých nemá smysl trávit čas v kuchyni,” vysvětluje Tomáš Dudka. K hotovým pokrmům si mohou zákazníci na Dhaba Marketu také vybrat z široké nabídky ovoce a zeleniny přímo od dovozců a pěstitelů.

reklama

Související témata: novinky , gastronomie

reklama

Přečtěte si také