redakce Prima FRESH

Připravujeme Prostřeno! s inspirativními tvůrci digitálního obsahu

Od 22 září budou v kuchařském klání v převaze ženy. U plotny se vystřídají tvůrci digitálního obsahu. Někdo se chce zviditelnit, jiný překonat sám sebe a vystoupit z komfortní zóny. Co ale mají všichni společné je touha vyhrát. Někdo vsadí na exotiku, jiný na klasiku a na menu se můžete podívat v předstihu i vy.

V Prostřeno! tentokrát budou v převaze ženy. Čtyři na jediného muže. Přesně taková bude sestava, která bude bojovat ve speciálním týdnu o titul nejlepšího amatérského kuchaře. Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava digi hitu pro návštěvu a jeho zakomponování do menu tak, aby nikdo nepoznal, že se jedná o bonusový chod? Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Kdo nakonec odklopí pokličku, pod kterou se budou ukrývat peníze, je zatím ve hvězdách.

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Alena. Několik let pracovala jako šéfredaktorka informačního portálu o celostní medicíně, kde vytvářela odborný i populárně naučný obsah a podílela se na rozvoji tematických projektů. Absolvovala školu tvůrčího psaní paní Markéty Dočekalové, která jí otevřela cestu k autorské a kreativní činnost. Pokud by vyhrála, peníze by investovala do nového projektu a projedla by je. Co bude podávat? Na talíři se objeví:
1) Focaccia se zeleninovým salátem a tuňákem,
2) krůtí vývar s nudlemi,
3)
pravý český hovězí guláš s domácím knedlíkem,
4) domácí jahodová zmrzlina s mátou a čerstvými jahodami.

Úterní večer bude patřit Daně. Hodně cestovala a cestování má ráda dodnes. S kamarádkou má podcast SPICY GIRLS, kam si zvou zajímavé hosty a vedou s nimi rozhovory. Tato práce ji baví a naplňuje a chtěla by mít v budoucnu vlastní pořad v televizi. Spolupracuje s firmou na výrobu potravinových doplňků a vyvíjí s kamarádkou vlastní produkt, který má podpořit hluboký spánek. Bude její menu vítězné? Podávat se bude:
1) Brokolicový salát,
2) dýňová polévka s kokosovým mlékem a mozzarellou,
3)
butter chicken,
4) čokoládový fondant.

Tento týden vaříme na Vysočině:

Středeční hostitel Daniel se živí jako tatér. Nabídku vařit před kamerami přijal, protože je tento rok otevřen novým zkušenostem a příběhům a řekl si, že není důvod to nezkusit. Jako zábavu si pro své hosty připraví tetování na umělou kůži. Tato jídla si vybral, protože je má rád a myslí si, že je dokáže dobře a chutně připravit. Bude spokojen se svým výkonem v kuchyni? Podávat se bude:
1) Kuřecí satay s arašídovou omáčkou,
2) Tom Kha Gai,
3) sous vide kachní prso s omáčkou miso, jasmínová rýže, smažená cibulka,
4) kokosový dezert s mango kaviárem.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Nikola. Tento rok plánuje svatbu. Doma jim dělají společnost dvě kočky sphynx a francouzský buldoček. Nikola i její přítel jsou influenceři, a díky tomu hodně cestují a tráví spoustu času se svým synem. Nabídku přijala a bere to jako výzvu a možnost zapracovat na stresu a překonat sama sebe. Ráda udělá krok vpřed a začne se postupně posilovat a méně stresovat. Vždy si chtěla něco podobného vyzkoušet a taková příležitost už třeba nikdy nepřijde. Podávat se budou tyto chody:
1) Domácí foccacia s bylinkovým máslem, podávaná s čerstvým salátkem,
2) dýňový krém s kokosovým mlékem a dýňovými semínky,
3) vepřová panenka servírovaná s jemně šťouchaným bramborem a pepřovou omáčkou,
4) domácí jahodová zmrzlina s horkými malinami a lístky čerstvé máty.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Kristýna. U nich doma je to stále hektické, často je křik a na závěr dne je Kristýna vyřízená matka. Nabídku do Prostřeno! přijala, aby měla možnost se zviditelnit a také více do povědomí dostat svou nemoc, o které se stále málo mluví. Jako zábavu si pro své hosty připraví fotosoutěž – zadá účinkujícím produkt a musí na to udělat kontent na Instagram. Toto menu si vybrala, protože většinu jídel má její rodina moc ráda a vejce budou novinka v jejím menu. Jak jí to u sporáku půjde a co se bude podávat?
1) Vejce s bagetkou,
2) letní hrášková polévka,
3) kuřecí se sýrem v rajčatové omáčce s kaší,
4) karamelová tečka na závěr.

Kdo z tvůrců digitálního obsahu má nejlákavější menu?

Celý týden Prostřeno! online v předpremiéře

Každé pondělí najdete na online platformě prima+ všech pět dílů Prostřeno! celého týdne, a můžete je tak zhlédnout, kdykoli chcete. A to v placených tarifech LIGHT a PREMIUM. Budete vědět víc než ostatní!

Sledujte Prostřeno! každý všední den od 16:50 na Primě. Uteklo vám něco? Na prima+ najdete odvysílané epizody a už v pondělí všech pět z celého týdne.

redakce Prima FRESH

Autor článku

redakce Prima FRESH


Přečtěte si také

Recepty

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů