Smooth & cooking

Jednoduchá domácí focaccia z kynutého těsta

Moje hodnocení
41x

Focaccia je typický italský chléb, který si můžete z několika málo ingrediencí připravit sami doma. A ve finále je pouze na vás, čím si ji dochutíte! :)

10 porcí
90 minut
italská

Suroviny

Na polití

Postup přípravy

 1. Odvažte si mouku a do mouky přidejte odměřenou teplou vodu.
 2. Přisypejte suché droždí a sůl.
 3. Těsto uhněťte. Kdo má robota, tak může robotem, ale ruce postačí.
 4. Hněťte tak dlouho, až se vám začnou v těstě vytvářet bublinky. Těsto bude lepkavé. Což je dobře, protože nakonec bude vzdušnější a vláčnější.
 5. Přidejte do těsta bylinky, olivy a sušená rajčata. Snažte se vše přidávat s minimem oleje.
 6. Nyní si vezměte druhou ještě větší mísu a nalijte do ní vařící vodu. Do mísy vložte tu menší s těstem a přikryjte utěrkou. Rychleji těsto vykyne, asi za 30 minut.
 7. Vystelte si plech pečicím papírem. Poté přendejte těsto na papír, lehce si pomoučete ruce a těsto rozprostřete. Těsto by mělo mít tloušťku 1,5 až 3 cm.
 8. Těsto přikryjte utěrkou a nechte ještě 10 minut kynout.
 9. Po 10 minutách bude povrch lehce oschlý. V tuto chvíli do těsta udělejte dolíčky.
 10. Na těsto nalijte olivový olej.
 11. Posolte hrubou solí, dejte péct do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte cca 20 minut. Hlídejte barvu, ta musí být zlatavá.

Vyzkoušejte také recept na kynuté těsto na pizzu podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Smooth & cooking

Smooth & cooking

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce.


Přečtěte si také

Recepty