reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Jemný česnekový krém s hříbky
Spouštím video za 5s.

Jemný česnekový krém s hříbky

Hodnoceno: 2x
Jsme národ houbařů a pokrmy z lesních hub jsou velmi oblíbené. Zkuste tentokrát klasickou bramboračku zaměnit za luxusní krémovou polévku z pečeného česneku a brambor s jemnou chutí hříbků.
do 30 minut
4 porce

Sledujte kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 17.00 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

reklama

Postup

  1. Stroužky česneku nahrubo pokrájejte a zvolna opečte na olivovém oleji spolu s bobkovým listem, hřebíčkem a lístky tymiánu a majoránky, jen aby česnek zesklovatěl, ale nezhnědl. Směs se rozvoní a mírně opeče – pak ji zalijte ohřátým zeleninovým vývarem.
  2. Oloupané brambory pokrájejte na větší kostky a přidejte je do polévky. Nechte vařit cca 15 minut, tj. dokud brambory nebudou měkké (raději ochutnejte, některým to trvá déle, a v krému nechcete cítit chuť nedovařených brambor).
  3. Mezitím čerstvé houby nakrájejte na plátky a opečte před dokončením polévky na lžíci olivového oleje. Sušené houby namočte v malém kastrůlku v troše vody (stačí jen tak, aby byly potopené) a povařte je cca 10 minut.
  4. Když jsou brambory měkké, vyjměte bylinky a polévku rozmixujte tyčovým mixérem. Do rozmixované polévky vmíchejte smetanu, opečené houby (pár si jich nechte na ozdobu) nebo vařené i s vodou ve které se vařily, ochutnejte a podle chuti dosolte a opepřete a ochuťte muškátovým květem. Znovu polévku přiveďte k varu a vypněte ji.
  5. Polévku posypte čerstvými lísky tymiánu a majoránky na talířích a ozdobte troškou olivového oleje.

Jemný česnekový krém s hříbky  Foto: Jemný česnekový krém s hříbky; foto: Silvie Kolevová/Jídlo jako vášeň

Karolína, domácí kuchařka – JÍDLO JAKO VÁŠEŇ

Karolína Kamberská

Jídlo jako vášeň Foto:

Třetí kniha gastronomické novinářky a televizní kuchařky Karolíny Kamberské navazuje na předchozí velmi úspěšné tituly Karolína, domácí kuchařka a Štěstí z kuchyně i na oblíbený televizní pořad o vaření na TV Prima. Autorka v nové knize s nadsázkou přiznává, že možná jídlu přikládá moc velký význam – ale považuje zkrátka za velmi blahodárné udělat si na jídlo čas a uprostřed stolu zapálit svíčku.

V tomto svém přístupu k jídlu cítí Karolína spřízněnost se Středomořím, proto právě tam hledala inspiraci pro řadu receptů. Kromě toho kniha nabízí nápady, jak pohostit větší společnost přátel či partu malých děti - zkrátka každého, s kým se čtenář chce o svou lásku k jídlu podělit.

Kniha obsahuje jak všechny recepty z nové podzimní řady pořadu Karolína, domácí kuchařka, tak recepty vytvořené pouze pro tuto knihu. Stejně jako u předchozích Karolíniných kuchařek je každý recept doplněn krásnou barevnou fotografií od Silvie Kolevové a také praktickými tipy, díky kterým jídlo snadno uvaří i začínající kuchaři. Čtenáři se opět mohou těšit i na Karolíniny postřehy a vzpomínky, které se vážou k jednotlivým jídlům.

Kniha vychází začátkem listopadu 2016.

reklama

Sledujte celou epizodu