Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

OBRAZEM: Miniaturní jednohubky

Miniaturní jednohubky
Miniaturní jednohubky Autor: isifa.com
Miniaturní jednohubky od francouzské výtvarnice Stephanie Kilgast vypadají moc chutně, ale asi se moc nenajíte. Od sushi přes croissant až po banány je to všechno strašně malinké.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud je neuvidíte ve správném měřítku, vypadají tyto tácky a talířky plné jídla naprosto věrohodně a člověk by se do nich okamžitě rád pustil. Jsou totiž vyvedené do nejmenších detailů. Dost pravděpodobně byste si na nich ale vylámali zuby. Jsou to totiž umělecká dílka vyrobená z polymerové hmoty.

Výtvarnice Stephanie Kilgast začala vyrábět miniaturní jídlo už jako dítě, když si chtěla rozšířit výbavu do svého domu pro panenky. V dospělosti se ke svému dětskému koníčku vrátila a přetvořila ho do umělecké tvorby. Dnes studuje kuchařské knihy, ve kterých čerpá inspiraci pro své miniaturní verze dezertů a večeří. Každý takový výtvor může mít hodnotu až 500 britských liber.

Miniatury mají velikost 1,5 až 5 cm a jsou vyrobeny z fimo hmoty, poté vypálené v troubě a přetvořeny na náušnice nebo slouží jako výbava do domečků pro panenky.

Prohlédněte si fotogalerii s úžasným miniaturním jídlem:

Umělkyně Stephanie vysvětluje: "Svou vášeň jsem znovu objevila v roce 2007, kdy jsem hledala nový koníček a někde jsem narazila na miniaturní jídlo - podobné tomu, které jsem si vyráběla jako dítě pro své Barbie panenky. Okamžitě jsem tomu opět propadla a pořád mě to nepřestává bavit. Líbí se mi vytvářet jídlo, protože se zde nabízí nekonečné množství tvarů, struktur a barev. Miniatury jsou zábavné, protože si při pohledu na ně připadáte jako obr, jako byste si mohla celý svět strčit do kapsy. Je to hezký pocit, když lidé vidí moje umělecká dílka, usmějí se, vrátí se v duchu do dětství a začnou si hrát."

Autor: Klára Michalová

Šaty s volánky z červeného zelí jsou jako živé.

OBRAZEM: Umění na talíři

Krajinky z jídla  - chlebová vesnička

OBRAZEM: Neskutečné krajinky vyrobené z jídla!

Dobroty z uzlíků - Obrázek 14

OBRAZEM: Potěšte své smysly dobrotami z uzlíků

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama