Sušenky s makadamovými ořechy

Doba přípravy:
Počet porcí: 45 ks
Sušenky s makadamovými ořechy Foto:
Sušenky s makadamovými ořechy
Foto: Pěkně vypečený blog

Makadamové oříšky jsou do sušenek to pravé. Když ještě přidáte bílou čokoládu, rozhodně nezůstane jen u jedné sušenky! ;)

Suroviny
domácí vanilkový cukr 1 lžíce
povolené máslo 150 g
vejce 1 ks
kypřicí prášek do pečiva bez fosfátů 1 lžička
vanilkové aroma 1 lžička
špetka soli
makadamové ořechy, lehce nasekané 100 g
Postup
1

Troubu předehřejte na 170 °C a přichystejte si plechy vyložené pečicím papírem.

2

Za pomoci kuchyňského robota vyšlehejte máslo s vanilkovým a třtinovým cukrem. Trvá to přibližně 5 minut, dokud nevznikne krémová konzistence.

3

Pak přidejte vejce, lžičku aroma a společně prošlehejte. Oba druhy mouky smíchejte s práškem do pečiva, solí a ručně přimíchejte k máslové směsi.

4

Přidejte čokoládu a ořechy. Z těsta tvořte kuličky, které pak prsty vytvarujte do velikosti mince silné přibližně 0,5 cm. V dostatečné vzdálenosti vyskládejte na plech a pečte 12 minut nebo dozlatova.

Sušenky s makadamovými ořechy 2 Foto:

Sušenky s makadamovými ořechy 3 Foto: Sušenky s makadamovými ořechy; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Videa

reklama

reklama