Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti  Foto:
Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti
Foto: archiv Tescoma

Nejen na vánočním stole máme rádi bramborový salát. Podle našeho videoreceptu zkuste tentokrát připravit velmi vymazlenou verzi s domácí majonézou, kvalitní šunkou a svěžím jablkem.

Suroviny
Salát:
brambory 1 kg
šunka od kosti 200 g
majonéza 200 g
mrkev 100 g
olej 50 ml
plnotučná hořčice 40 g
vejce 4 ks
jablka 2 ks
sůl a čerstvě namletý pepř
Majonéza:
rostlinný olej 150 ml
citron 1/2 ks
Postup
1

Příprava majonézy: Z poloviny citronu vymačkejte šťávu a dejte stranou. Žloutky oddělte od bílků, dejte do mísy, mírně osolte a rozetřete metličkou.

2

Za stálého míchání přilévejte po kapkách olej. Když hmota začne houstnout, přilévejte olej v tenkém pramínku za stálého šlehání metlou tak dlouho, až se hustá hmota udrží kolem metly. Na závěr dochuťte citronovou šťávou.

3

Příprava bramborového salátu: Brambory uvařte ve slupce a sceďte. Ještě teplé oloupejte, protlačte přes strunový kráječ. Z oleje, hořčice a octa připravte zálivku, kterou přelijte brambory. Uložte do chladu.

4

Druhý den přidejte vejce uvařená natvrdo, uvařenou mrkev, okurky, jablka a šunku. Vše nakrájené na kostičky. Nakonec vmíchejte majonézu, případně dochuťte solí a pepřem.

Bramborový salát s jablky a šunkou od kosti 2 Foto: Kvalitní náčiní od Tescomy vám přípravu bramborového salátu příjemně ulehčí. Bude se vám hodit hrnec s poklicí, krájecí deska, lis na citrusy a strunový kráječ na brambory.

Článek

Soutěž s Tescomou o 3 poukazy v hodnotě 3000 Kč  Foto:

Soutěžte s Tescomou o 3x nákup v hodnotě 3000 Kč

TESCOMA fandí domácím potravinám z poctivých ingrediencí bez přidaných stabilizátorů, barviv a konzervantů. Trend výroby domácích potravin s nadšením uvítají všichni,...
Videa

reklama

reklama