Oslňte návštěvu jedním z božských sněhových dezertů. Zde najdete ty nejlepší recepty!

Kakaová Pavlova Foto:
Kakaová Pavlova
Foto: Pěkně vypečený blog

Se sněhovými pusinkami se dá doslova čarovat! Můžete jimi dozdobit koláč, připravit je s ovocem nebo vytvořit slavnostní dezert Pavlova. Vyberte si z nejlepších receptů na sněhové dezerty.

Existuje spoustu receptů, při kterých využijete jen žloutky. Co ale se zbylými bílky? Rozhodně je nevyhazujte, dají se z nich připravit vskutku božské nadýchané dezerty! A pokud se vám do nich nechce hned, bílky můžete dokonce zmrazit do foroty.

Vybrali jsme pro vás ty nejlákavější recepty s bílkovým sněhem. Od drobných pusinek až po několikapatrové dorty. A náš redakční tip?

Rozhodně vyzkoušejte čokoládovou Pavlovu s pečenými hruškami!

Recept

Malinové pusinky  Foto:

Malinové pusinky

Působivý recept oslní vůní a sytou chutí čerstvých malin, kterou zastřeší sněhová čepička. Základ z toastového chleba a tvarohové náplně působí jako piedestal pro tuto...

Recept

Citronové tartaletky s pusinkou Foto:

Citronové tartaletky s pusinkou

Tyhle svěží tartaletky si každý zamiluje. Připravte jednu pro každého hosta a podávejte jako dezert. Nebo připravte velký koláč a servírujte ho ještě vlahý.

Recept

Čokoládovo-kávové pusinky Foto:

Čokoládovo-kávové pusinky

Pusinky a horká čokoláda jsou ideální společníci za dlouhých zimních večerů. Čokoláda a káva v pusinkách spolu tvoří téměř dokonalou harmonii. K tomu kořeněná horká...

Recept

Pavlova s jahodami Foto:

Pavlova s jahodami a mučenkou

Vyzkoušejte báječný dezert, který je nejen působivý na pohled, ale i skvěle chutná. Sněhová pusinka se rozplývá na jazyku a sytá chuť ovoce přivolává léto...

Recept

Pavlova s maracujou a mangem Foto:

Pavlova s maracujou a mangem

Světoznámý dezert Pavlova byl vytvořen speciáoně pro balerínu Annu Pavlovu a podával se s kiwi. Sněhovou pusinku ale můžete doplnit i jiným ovocem. Právě příjemnou...

Recept

Bezé dort s ořechy Foto:

Bezé dort s ořechy

Naprosto hvězdná přeměna bílků zbylých při přípravě vánočního cukroví! Tento neodolatelný křehký dezert efektně završí štědrovečerní večeři.

Recept

Pusinkový koláč s malinami a růžovou vodou Foto:

Pusinkové koláčky s malinami a růžovou vodou

Košíčky plněné maliny s pusinkovou polevou se jistě stanou jedním z vašich nejoblíbenějších dezertů letních dnů.

Recept

Pusinkový ananasový dortík Foto:

Pusinkový ananasový dortík

Tento dortík je lehký jako vánek. Na základní korpus naneste štědrou vrstvu ananasu a vše završte lehkou bílkovou pusinkou.

Recept

Čokoládovo-malinový dort Pavlova  Foto:

Čokoládovo-malinový dort Pavlova

Pro zvláštní příležitost zkuste připravit Pavlovu vícepatrovou. Dokonalý lehký dezert s ovocem se tak rázem promění ve slavnostní dort.

Recept

Pavlova s jahodami a kiwi Foto:

Pavlova s jahodami a kiwi

Světoznámý dezert Pavlova byl vytvořen speciálně pro balerínu Annu Pavlovu a podával se s kiwi. Sněhovou pusinku ale můžete doplnit i jiným ovocem, např. jahodami.

Recept

Sněhové pusinky s kávou Foto:

Sněhové pusinky s kávou

Sněhové pusinky jsou skvělé samostatně jako klasické cukroví, ale můžete z nich připravit i tento lehoučký dezert, který poslouží jako sladká tečka za dobrým obědem nebo...

Recept

Citronovo-limetové košíčky s pusinkou Foto:

Citronovo-limetové košíčky s pusinkou

Pokud do dezertu přidáte limetku či citron, získá tím jemnou svěží chuť. Přesně jako tyto citronovo-limetové košíčky s pusinkou. Vyzkoušejte a sami uvidíte, jak jsou úžasné.

Recept

Čokoládové zatočené pusinky Foto:

Čokoládové zatočené pusinky

Klasické pusinky známe všichni, ale tentokrát je zkuste trošku ozvláštnit. Vmíchejte do směsi rozpuštěnou čokoládu a za chvilku máte hotové sladké pohoštění.

Recept

Sněhový dort Pavlova Foto:

Sněhový dort Pavlova

Nejkrásnější a největší ze všech pusinek čeká na vaše políbení. A koho by nelákalo?

Recept

Čokoládová pavlova s pečenými hruškami v medu Foto:

Čokoládová Pavlova s pečenými hruškami v medu

Světoznámý dezert Pavlova není jistě třeba představovat. Ale můžeme vám ukázat mnoho variant. Dnes například s čokoládou a hruškami pečenými v medu.

Recept

Pusinky s pečenými malinami  Foto:

Pusinky s pečenými malinami

Dezert známý jako Eton Mess vymysleli mlsní studenti z prestižní univerzity v Etonu. Původně vypadal elegantněji, ale pak prý s nazdobenou mísou někdo upadl – a od té doby...

Recept

Květinová pavlova Foto:

Květinová Pavlova

Sněhové pusinky zdobené něžnými květy jsou ideálním receptem pro ty, kteří s jedlými květy v kuchyni teprve začínají. Praktičtější jsou malé pusinky, které nemusíte...

Recept

Kakaová Pavlova Foto:

Kakaová Pavlova

Sladká bomba, která obsahuje samé skvělé věci: oříšky, čokoládu, karamel, kakao a samozřejmě krém. Pokud má vaše drahá polovička takové věci ráda, odpolední dezert je jasný.

Recept

Pusinky s pošírovanou hruškou  Foto:

Pusinky s pošírovanou hruškou

Pusinky či chcete-li mini pavlovy jsou půvabnou tečkou za každou slavnostní večeří a přes svůj profesionální vzhled je připravíte opravdu snadno – australský „pavlovovský“...

Mini Pavlovy s ovocem

Videa

reklama

reklama