10+ skvělých receptů na tiramisu ve všech podobách

Originální italské tiramisu Foto:
Originální italské tiramisu
Foto: archiv TV Paprika

Tradiční italský dezert tiramisu není historicky zase tak starý, ale získal si světovou popularitu rychlostí blesku a dnes už ho za tradiční můžeme klidně považovat. Vybrali jsme pro vás recepty klasické i poněkud nevšední, které jsou tímto slavným dezertem inspirované.

Vznik tiramisu se datuje teprve do 80. let minulého století. Ovšem kombinace lahodného mascarpone, silné kávy a cukrářských piškotů si rychle podmanila celý svět svou výtečnou chutí, ale i velmi snadnou přípravou.

Základem, který nelze nahradit (a pokud ano, pak to není tiramisu) je mascarpone, což je vlastně čerstvý sýr vyrobený ze smetany s velmi vysokým obsahem tuku. Nenahraditelná je právě ta sametová hebkost, která se krásně snoubí se sladkými piškoty a hořkou kávou.

Pokud vám někdo tvrdí, že pravé italské tiramisu je jen jedno, nevěřte mu. Receptů na tiramisu je tolik co italských babiček, ale základní suroviny jsou stále stejné!

Nabízíme vám recepty na tiramisu do skleničky, zmražené, jako dort i s ovocem. Vyberte si podle chuti a pusťte se do vrstvení:

Článek

Pravé Tiramisu podle Itala  Foto:

Pravé Tiramisu podle Itala

Antonio je Ital každým coulem, narodil se v Benátkách a jídlo má doslova v genech. Je totiž už šestou generací, která se v linii Salvových věnuje kuchařskému umění. Jeden...

Recept

Tiramisu jako dort  Foto:

Tiramisu jako dort

Asi není žádný milovník sladkého, který by nemiloval tiramisu. Zkuste ho v podobě efektního dortu a jedno oko nezůstane suché. Ano, vážně nebudete muset péct!

Recept

Borůvkovo-ostružinové tiramisu Foto:

Borůvkovo-ostružinové tiramisu

Dnes pro vás máme recept na vylepšené tiramisu. Po této dobrotě se jen zapráší!

Recept

Tiramisu s karamelovými sušenkami a máslovým karamelem  Foto:

Tiramisu s karamelovými sušenkami a máslovým karamelem

Klasické tiramisu se připravuje z cukrářských piškotů, ale pokud chcete malou změnu, zkuste ho tentokrát z karamelových sušenek a krém z mascarpone kombinujte s vláčným...

Recept

Mražené tiramisu Foto:

Mražené tiramisu

Použijte zmrzlinu místo tradičního mascarpone a připravte tradiční italský dezert v netradiční osvěžující podobě.

Recept

Tiramisu do skleničky Foto:

Tiramisu do skleničky

Velmi oblíbený recept na tento dezert, ale v trochu praktičtější podobě! :) Potřebujete jen několik surovin a dílo je na světě.

Recept

Tiramisu dort Foto:

Tiramisu dort

Oblíbený italský dezert můžete jednoduše proměnit ve slavnostní dort pro výjimečnou příležitost. Klasické ingredience zkombinujte s piškotovým korpusem, poradíme vám, jak...

Recept

Tiramisu Foto:

Tiramisu

Tradiční italský dezert, chtělo by se říct. Chyba lávky! Do osmdesátých let minulého století byste tiramisu nenašli ani v Itálii, ani nikde jinde. Kombinace kávy a...

Recept

Originální italské tiramisu Foto:

Originální italské tiramisu

Nejslavnější třešničkou na dortu celého italského menu je bezpochyby dezert tiramisu. Tiramisu vzniklo v italské oblasti Toskánsko, odkud se dále rozšířilo do celého světa.

Recept

Dort tiramisu Foto:

Dort tiramisu

Tiramisu zná v Česku snad každý. Tento italský dezert si zde našel spoustu příznivců. Zkuste ho připravit jako dort, třeba při příležitosti rodinné oslavy.

Recept

Višňové tiramisu Foto:

Višňové tiramisu

Klasické tiramisu jistě znáte. Zkuste ale přidat višně, tento dezert skvěle doplní!
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama