Pavel Sapík
,
David Šašek

VE VARU: Jehněčí kotlety s gratinovanými brambory a kapustičkami podle Davida Šaška

Moje hodnocení
2x

V 17. epizodě pořadu Ve varu šéfkuchař Pavel Sapík pozval do studia neméně známého a šikovného šéfkuchaře Davida Šaška. Společně připravili křehké jehněčí kotletky se zapečenými brambory s parmazánem, pečenou mrkví a kapustičkami.

2 porce
150 minut

Kotlety

Gratinované brambory

K servírování

Postup přípravy

  1. Jehněčí kotlety lehce osolte, opepřete, potřete lehce olejem a přidejte rozmarýn. Takto nechte cca 1 hodinu odpočinout v lednici, aby se propojily chutě. Poté kotlety zatáhněte ze všech stran na pánvi na oleji a dejte opět do lednice vychladnout.
  2. Brambory zbavte slupky a nakrájejte na velmi tenké plátky. Vymažte pekáč olejem a brambory skládejte do vrstev. Nejprve dejte vrstvu nakrájených brambor, osolte, posypte parmazánem, opepřete a opět dejte brambory a postup opakujte, dokud není pekáček plný. Zakončete vrstvou parmazánu na povrchu. Dejte péct do trouby na 190 °C na cca 45 minut.
  3. Očistěte kapustičky. Nechte pár lístků na servírování a zbytek rozřízněte na poloviny.
  4. Připravte plech s pečicím papírem a nasypte na něj velké množství soli. Na sůl poklaďte omytou mrkev a dejte do trouby péct.
  5. Vychlazené kotlety dejte do vakuovacího sáčku spolu s větvičkou rozmarýnu a malým množstvím olivového oleje. Zavakuujte a připravte metodou sous-vide při teplotě 57 °C cca 2 hodiny.
  6. Do hrnce dejte přepuštěné máslo a orestujte na kostičky nakrájenou slaninu, přidejte najemno nakrájenou šalotku a kapustičky. Nechte stranou na servírování.
  7. Připravte plátky pancetty a dejte je v zapékací misce do trouby opéct dokřupava. Poté je použijte k servírování jako chipsy.
  8. Nakonec připravte talíř a naservírujte na něj gratinované brambory, opečenou rozpůlenou mrkev, kotlety, osolte, přidejte opečenou pancettu, směs s kapustičkami, sos a lístky kapustiček.
  • PRIMA TIP: Podrobné recepty z pořadu VE VARU najdete pohromadě ZDE
  • Celé epizody pořadu VE VARU můžete shlédnout na prima+ ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Pavel Sapík

Zdroj receptu

David Šašek


Přečtěte si také

Recepty