zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vepřové hody v Pork´s
Autor: Klára Michalová Vepřové hody v Pork´s

Vepřové hody v Pork´s – užijte si parádní hostinu v centru Prahy

Češi vepřové maso milují, a proto není divu, že najdete restaurace, které se na toto maso specializují. Restaurace Pork´s ho má dokonce ve svém názvu :) Najdete ji v samém srdci Prahy, v Mostecké ulici u Karlova mostu, a rozhodně to není žádná turistická past, tady se poměje i našinec.
Klára Michalová , 06.07.2021

reklama

Pokud si ale chcete užít hostinu doma, není problém. Můžete si objednat ze stálého menu přes Dáme jídlo. V nabídce je bohatý výběr předkrmů, polévka, několik hlavních jídel, ale i sladká tečka. A na menu nechybí ani jeden lehký salát s kozím sýrem pro ty, kteří na maso chuť nemají.

Mezi předkrmy září uzené škvarky nebo líčka z vepříka, já ale sáhla po bramborácích s kysaným zelím, smažených na výpeku z pečeného kolena (109 Kč).
Signature dish podniku – dokřupava vypečené vepřové koleno s hořčicí a křenem (339 Kč) jsem tentokrát vynechala a vybrala jídlo i s ohledem na děti. Takže nemohl chybět řízek z vepřové kýty smažený na sádle (269 Kč), s lehkým bramborovým salátem se smaženou cibulkou, který mi moc chutnal. Řízek je rozklepaný hodně na tenko, takže je působivě velký přes celý talíř.

Smažený vepřový řízek má působivou velikost :)
Autor: Klára Michalová Smažený vepřový řízek má působivou velikost :)

Vepřovému kolenu jsem se ale nevyhnula, objednala jsem si trhané koleno v máslovém rohlíku s hořčičnou majonézou, sladkokyselým zelí a smaženou cibulkou (249 Kč). Nepředstavujte si žádný malý hot dog, tohle je plnohodnotné jídlo, které se sice nedá sníst elegantně, ale chutná naprosto báječně. Brioška byla nadýchaná a natrhané maso obsahovalo nejen šťavnaté masíčko, ale i kousky křupavé vypečené kůže, což mě opravdu potěšilo :)

Trhané vepřové koleno v máslové briošce je excelentní
Autor: Klára Michalová Trhané vepřové koleno v máslové briošce je excelentní

Na závěr nesmí chybět sladká tečka, takže došlo i na tvarohové knedlíky plněné meruňkami s tvarohem, cukrem a zalité máslem (129 Kč). Poslouží i jako hlavní jídlo pro menší děti.

Nabídka Pork´s není nijak obrovská, ale díky tomu jsou nabízená jídla opravdu vymazlená a připravená s péčí. Důraz je kladen na masožravce, ale když na to přijde, najedí se tu i děti nebo vegetariáni, i když pro ně výběr není široký. Každopádně tuhle restauraci s radostí doporučuju – a příště musím vyzkoušet to pečené koleno!

Sladké knedlíky s ovocem a tvarohem potěší i děti
Autor: Klára Michalová Sladké knedlíky s ovocem a tvarohem potěší i děti

 

Dáme jídlo spot
Dáme jídlo spot

 

Vybíráme pro vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.

Dáme restaurace

Související témata: restaurace Praha , vepřové maso , česká kuchyně , Dáme jídlo

reklama