Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Základní jednoduchý recept na bramborový salát

Moje hodnocení
7x

Pokud se chystáte připravit bramborový salát poprvé, zdá se to být celkem komplikované – hodně surovin a také hodně krájení :) Ale není třeba se bát, máme pro vás jednoduchý recept, který hravě zvládne i teenager nebo čerstvá hospodyňka, která se vše teprve učí. V této verzi jsou opravdu jen základní suroviny, pokud vám tradice velí jinak, klidně přidejte třeba salám nebo cibuli :)))

4 porce
60 minut
česká

Suroviny

Postup přípravy

  1. Do hrnce naskládejte omyté, neoloupané brambory a zalijte je vodou tak, aby byly celé ponořené. Přidejte 1 lžičku soli a přiveďte k varu.
  2. Zatímco se vaří brambory, uvařte si vejce natvrdo. Mrkev a celer oškrábejte a nakrájejte na drobné kostičky. Kyselou okurku také nakrájejte na drobné kostičky. Z mrazáku vyndejte hrášek, aby před vařením povolil.
  3. Do jiného hrnce nalijte vodu, osolte ji, přiveďte k varu a nasypte do ní kostičky mrkve a celeru. Nechte je vařit asi 5 minut, aby zelenina změkla.
  4. Uvařené brambory nechte vychladnout a pak je oloupejte, stejně tak obě natvrdo uvařená vejce. Přes kolečko se síťkou na krájení protlačte brambory a vejce do velké mísy. Přidejte všechnu zeleninu, hořčici, majonézu a zakysanou smetanu. Opatrně promíchejte a osolte a opepřete podle chuti.
  5. Salát dejte odležet přes noc do lednice, získá tím svou typickou chuť.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Vánoční tradinář Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Milovnice knih a ochránkyně lidových tradic se spojila s ochránkyní lidských duší a znalkyní tradic náboženských a vytvořily spolu krásnou publikaci, v níž se všechny tyto poznatky snoubí. Kniha vás provede zimním časem klidu přírody od posledních podzimních posvícení přes advent a přípravy na Vánoce, Štědrý den, vánoční svátky a přelom roku až do masopustu. Porozumíte tradičním zvykům, které můžete začlenit do oslav s rodinou, přáteli i sousedy. Kniha ale také ukazuje, jak využít klidu přírody, který nabízí temné dny a dlouhé noci na konci roku, pro svůj osobní čas, tvořit své další plány a radovat se z příchodu nového roku a světla.

Vydalo nakladatelství Smart Press.


Přečtěte si také

Recepty