reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Snídaňové vafle z pánve
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Snídaňové vafle z pánve

Snídaňové vafle z pánve

Hodnoceno: 1x
Nemáte vaflovač? Bude vám stačit grilovací pánev. A nemáte chuť na sladké? Připravte si vafle naslano! Tohle báječné jídlo vymyslel Jamie Oliver a my s ním opět souhlasíme.
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Vafle:

Postup

  1. Vejce vyklepněte do mísy a prošlehejte je s mlékem. Prosejte k nim mouku s práškem a dobře promíchejte, až vznikne hladké těstíčko. Zašlehejte k němu vychladlé rozpuštěné máslo, ale jen aby se směsí spojilo, jinak by vafle byly tuhé.
  2. Grilovací pánev postavte na vysoký plamen, dejte do ní lžičku másla a jakmile se rozpustí, vlijte těstíčko tak, aby se rozlilo po pánvi. Můžete také smažit menší vafle po 2 kusech.
  3. Plamen snižte a vafle smažte asi 6 minut nebo až budou zespodu zlaté. Obraťte je a smažte dalších 6 minut. Pak je ještě nechte z každé strany chvilku smažit, aby byly opravdu křupavé.
  4. Podávejte rozkrojené na díly s vyškvařenou slaninou, volskými oky, zakapané javorovým sirupem, osolené a opepřené podle chuti.

PRIMA TIP: Je poměrně obtížné obrátit celý kus osmaženého těsta, ale alespoň to zkuste. Pokud se potrhá, budete podávat váš patentovaný vaflový trhanec – taky zajímavé. Vafle připravené v grilovací pánvi můžete samozřejmě podávat i nasladko, zkuste třeba zdravou verzi s jogurtem a čerstvým ovocem.

Snídaňové vafle z pánve  Foto: Snídaňové vafle z pánve; foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama