Jamie Oliver

Dušené batáty s fazolemi, rajčaty a fetou podle Jamieho Olivera

Moje hodnocení
12x

Batáty známe spíš ve formě křupavých hranolek nebo nasládlé kaše, tyhle dušené v sobě spojují to nejlepší z obou. Opečením v oleji získají křupavý povrch, povařením v omáčce z rajčat a fazolí kýženou měkkost. Feta chuť zakulatí, podobně poslouží i zakysaná smetana.

2 porce
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Batáty vydrhněte a nakrájejte na 2 cm silné plátky. Nepřilnavou pánev o průměru 30 cm rozehřejte na mírném stupni, vlijte olej a přidejte bobkové listy. Chilli papričku propíchněte na několika místech párátkem nebo jehlou. Česnek oloupejte a v celku i s chilli papričkou dejte do pánve. Promíchejte a přidejte batáty. Opékejte je 5 minut, obraťte a dopečte 5 minut.
  2. Do pánve vlijte fazole (i s nálevem) a rajčata. Rajčata podrťte vařečkou, pánev přiklopte a zvolna duste 10 minut, aby byly batáty uvnitř provařené.
  3. Odklopte, zvyšte teplotu a nechte zprudka bublat dalších pár minut, až omáčka zhoustne.
  4. Na suché pánvi nebo v troubě opečte chléb pita. Dušenou směs dochuťte solí a pepřem a rozdrobte navrch fetu. Podávejte s opečeným pita chlebem k namáčení.

PRIMA TIP: Bobkový list roste na vavřínu vznešeném, ušlechtilém keři, který dokáže dorůst do velikosti živého plotu a stromu, ale také se uskromnit v květináči na parapetu. Přísun čerstvých listů si tak můžete zajistit téměř celoročně. Listy jednoduše usušíte.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Jamie Oliver

7krát jinak Jamie Oliver

Ještě více jednoduchosti, ještě více chuti. Ve své nejnovější knize s podtitulem Snadné nápady z vašich oblíbených surovin věnuje Jamie pozornost 18 nejčastěji používaným surovinám a představuje je ve zcela novém světle ve 120 receptech. Maximum chuti a minimum úsilí je další sympatická mantra, kterou se Jamie při vymýšlení receptů řídil. Jen tak zařadíte novinky do svého repertoáru, jen tak budete vařit každý den. Vybrat si můžete z rychlovek, bezpracných pokrmů z jednoho hrnce, z jídel pro jednoho i velkou rodinu. Jamie myslí na všechny možné situace a nabízí velmi okouzlující a lahodné řešení. A pokud by vám nestačila papírová kniha, můžete shlédnout i jeho kuchařskou show v televizi.

Vydalo nakladatelství Slovart.


Přečtěte si také

Recepty