Prima FRESH

Pečená kachna na majoránce s nádivkou

Moje hodnocení
2x

Stará polská kuchyně miluje majoránku stejně jako ta česká, ale ke kachně je pro nás její vůně novinkou stejně jako zvyk kachnu nadívat. Inu, všechno je jednou poprvé!

4 porce
120 minut
polská

Kachna

Nádivka

Postup přípravy

  1. Kachnu důkladně opláchněte vně i uvnitř a osušte ji. Asi hodinu před přípravou ji důkladně potřete solí a majoránkou, opět vně i uvnitř.
  2. Na nádivku namočte chleba do mléka, pak vymačkejte přebytečnou tekutinu a směs ochuťte majoránkou a pepřem. Cibuli osmažte na másle, až zesklovatí, pak přidejte nakrájená játra a krátce je osmažte.
  3. Troubu předehřejte na 220 °C. Vejce oddělte a bílek ušlehejte na tuhý sníh. K rozmočenému chlebu přidejte směs cibule s játry, žloutek a sníh z bílku a vzniklou nádivkou naplňte kachnu.
  4. Máslo rozehřejte v pekáči, položte do něj naditou kachnu, vložte do trouby a pečte 15 minut. Pak teplotu trouby snižte na 180 °C a kachnu pečte za častého potírání vypečenou šťávou asi 1¼ hodiny. Pokud se šťáva rychle vypéká, přilijte do ní trochu vody.

PRIMA TIP: Pokud hledáte lahodnou alternativu mléka bez laktózy, tak pro vás máme to pravé. Vyzkoušejte Lehké ráno – čerstvé mléko bez laktózy z Mlékárny Kunín. Rozhodně vám dostane jeho přirozená chuť a barva. Je lehce stravitelné, vhodné pro různé úrovně laktózové intolerance.

Inspirujte se i dalšími  recepty na kachnu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Prima FRESH


Přečtěte si také

Recepty