Kuchařka pro mě a moje tělo

Onigirazu – japonské rýžové sendviče s tempehem a zeleninou

Moje hodnocení
2x

Jsou to vlastně japonské sendviče, které připomínají sushi, jsou ale bohatěji plněné a příprava je mnohem snadnější. Onigirazu jsou pak skvělé jako svačina či jídlo do ruky.

6 porcí
120 minut
japonská

Suroviny

Postup přípravy

  1. Rýži uvařte podle návodu na obalu a poté dochuťte směsí rýžového octa, cukru a soli.
  2. Tempeh osušte a nakrájejte na plátky silné asi 1 cm. Rozehřejte pánev, přidejte sójovou omáčku a tempeh a opékejte ze všech stran přibližně 1 minutu.
  3. V jiné pánvi na oleji připravte míchaná vajíčka, raději do sušší konzistence, aby se s nimi při balení sendviče lépe pracovalo.
  4. Špenát omyjte, osušte a odkrojte stonky, ledový salát rozeberte na jednotlivé listy, mrkev oloupejte a nakrájejte na tenké široké proužky. Ředkvičky a okurku také omyjte a nakrájejte na tenké plátky. Majonézu promíchejte s pálivou omáčkou.
  5. Řasu Nori položte hladkou stranou dolů. Rukou naberte hrst rýže, upěchujte ji, položte doprostřed řasy a vytvarujte do čtverce. Navrch přidejte listy špenátu a ledového salátu. Přidejte 1 lžičku majonézy. Pak přidejte osmažená vajíčka a tempeh. Navrch položte mrkev, ředkvičku a okurku. Přidejte opět 1 lžičku majonézy a stejné množství rýže jako na začátku.
  6. Nakonec vše zabalte – jeden roh řasy přehněte doprostřed a okraj trochu namočte vodou, aby se přichytil na rýži. Postupně takto přehněte i ostatní okraje a hotové onigirazu zabalte do potravinářské fólie. Skladujte v lednici.
PRIMA TIP: Dovnitř můžete dát jakoukoliv zeleninu, kterou máte rádi, a vajíčka můžete třeba ochutit kari kořením. Skvělé je taky korejské kimchi nebo náplň z konzervovaného tuňáka, kterého promíchejte s trochou majonézy a srirachy omáčky.

Připravte si domácí sushi podle videoreceptu společně se Zdeňkem Pohlreichem

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Kuchařka pro mě a moje tělo

Julie Kučerovská Kuchařka pro mě a moje tělo

Autorka bestsellerové Kuchařky pro teenagery dospěla a stala se studentkou, ovšem zájem o jídlo a vaření ji neopustil. Tentokrát se tedy dělí o své zkušenosti s bezmasou kuchyní s vrstevníky, a to velmi zodpovědným způsobem. V knížce najdete jak šikovné a úsporné recepty, ale i řadu rad týkajících se správné výživy, kde jí byli poradci přední odborníci na výživu z platformy Moje tělo je moje. Na devadesát vegetariánských receptů se dá případně snadno doplnit masem a jsou podány tak, aby byly zcela srozumitelné i začátečníkům, včetně nákupů surovin, uskladnění a správného zacházení s nimi.

Vydalo nakladatelství Smart Press.


Přečtěte si také

Recepty