Štěpán Návrat

Lososové sushi pro děti

Moje hodnocení
10x

Jednoduchý recept a hlavně skvělý nápad na večeři pro děti. Většina dětí, které třeba nemusí ryby, si na lososu pochutná. Má jemnou chuť a máslovou strukturu, kterou můžete využít i při přípravě sushi. Co ale většinou děti moc nemusí je řasa nori, do které se maki sushi balí, tak to zkuste do chuťově neutrálního rýžového papíru!

1 porce
10 minut
japonská

Suroviny

Postup přípravy

  1. Nejprve očistěte rybu a nakrájejte ji na 40g tenké špalíčky. Ty můžete opálit flambovací pistolí nebo krátce zarestovat na pánvi.
  2. Rýžový papír namočte do vody na 15 sekund. Nechte okapat! Přesuňte ho na prkénko a nechte změknout.
  3. Na papír naneste tenkou vrstvu sushi rýže a přidejte lososa. Vše zabalte do úhledného závitku. Servírujte s teriyaki omáčkou, sójovou omáčkou nebo majonézou.

PRIMA TIP: Rýže na sushi se po uvaření dochucuje roztokem z rýžového octa, cukru a soli. Pokud připravujete sushi pro děti, můžete použít rýži pouze osolenou nebo jen jemně dochucenou do kysela.

Adventní recepty on-line

Štěpán Návrat, majitel a šéfkuchař restaurací Café Buddha, Benjamin a PRU58, si na advent připravil 3 asijské recepty, které se hodí na sváteční stůl. Každou středu v prosinci v 17 h bude na IG @cafe_buddha zveřejněno postupové video, které zůstane na IG uložené, takže se k němu může každý vrátit.

„Live cooking jsme dělali po celou dobu pandemie. Týden co týden s hosty i sólo. Bylo to náročné a zároveň úžasné. Reakce, dojmy, sdílení chutí on-line. Tyto 3 recepty jsou spíš malým dárkem těm, kteří s námi on-line vařili a přenesli asijskou kuchyni až do své kuchyně,“ dodává Štěpán Návrat.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Štěpán Návrat


Přečtěte si také

Recepty