zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Chirashi sushi
Autor: Kublanka.cz Chirashi sushi

Chirashi sushi

Hodnoceno: 3x
Jak chirashi sushi, tak po světě slavnější maki sushi má své kořeny v Japonsku v 18. století. Chirashi neboli rozházené sushi je v podstatě miska sushi rýže s přísadami, které se do ní přimíchávají nebo se na ni položí.
do 1 hodiny
4 porce

Pokud tedy máte zrovna chuť na sushi a nechce se vám motat maki nebo futomaki, zkuste tuto variantu. Jednodušší už to být opravdu nemůže a chuťově je to výborné – prostě sushi.

reklama

Postup

  1. Sushi rýži důkladně propláchněte studenou vodou. Nejlépe se rýže proplachuje tak, že ji dáte do mísy, zalijete studenou vodou, promícháte a zabarvenou vodu slijete. Potom pokračujete v zalévání studenou vodou, promíchávání a slévání zabarvené vody až do okamžiku, kdy je voda téměř čirá (až 7–8 opakování).
  2. Propláchnutou rýži dejte do hrnce, zalijte studenou vodou (1 díl vody na 1 díl rýže), přiklopte pokličkou, přiveďte k varu a ihned ztlumte. Na mírném ohni vařte 15 minut. Poté hrnec stáhněte z ohně a nechte dojít 5 minut pod pokličkou.
  3. Mezitím si připravte sushi ocet. V misce smíchejte rýžový ocet, cukr a sůl. Míchejte až do úplného rozpuštění cukru a soli. Můžete si pomoci i mírným zahřátím.
  4. Uvařenou sushi rýži rozprostřete na plech, rovnoměrně pokapejte připraveným sushi octem a promíchejte dřevěnou vařečkou. Rýži musíte promíchávat velmi opatrně, abyste ji nerozmačkali. Rýži nechte vychladnout.
  5. Těsně před podáváním nakrájejte lososa a avokádo na kostičky. Vychladlou rýži rozdělte do misek, poklaďte kostičkami avokáda a lososa a posypte sezamem. Ozdobte nakrájenou řasou nori a ihned podávejte se sójovou omáčkou a wasabi.

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama

Související témata: losos , sushi , Japonská kuchyně