Na skok v kuchyni

Narozeninový kakaový dort pro fanoušky Harryho Pottera

Moje hodnocení
3x

Miluje některý člen vaší rodiny Harryho Pottera? A bude mít brzy narozeniny? Pak by se mu jistě líbil tento originální narozeninový dort, který dostal Harry od Hagrida!

12 porcí
90 minut

Korpus:

Krém:

Na dokončení:

 • ovocná omáčka coulis

Postup přípravy:

 1. Troubu předehřejte na 170 °C. Připravte si dortovou formu o velikosti 20–22 cm a dno i boky vyložte pečicím papírem.
 2. Pečicí papír potřete z obou stran lehce máslem. V rendlíku rozehřejte máslo a nechte ho vychladnout. Do misky prosejte mouku, kakao, kypřicí prášek a jedlou sodu.
 3. Celou směs promíchejte. Do suché směsi postupně přidávejte cukr, vejce, mléko, kávu a máslo. Vše opět důkladně promíchejte.
 4. Těsto nalijte do dortové formy a pečte 30–35 minut. Korpus nechte vychladnout. Poté ho vyklopte a opatrně odstraňte pečicí papír.
 5. Korpus prořízněte dvakrát tak, že vzniknou tři korpusy. Každý korpus namažte na řezné straně ovocným coulis (ovocná omáčka).
 6. Připravte si krém. Do mísy dejte mascarpone s moučkovým cukrem a začněte vše šlehat. Poté začněte pomalu přilévat smetanu ke šlehání a šlehejte tak dlouho, dokud krém hezky nezhoustne.
 7. Trochu krému oddělte do druhé misky. Tuto menší část obarvěte mentolovou barvou. Větší část krému obarvěte růžovou.
 8. Dort začněte spojovat. Růžový krém pomyslně rozdělte zhruba na 4 díly. Spodní korpus potřete jedním dílem krému a dejte na něj druhý korpus. Stejně tak druhý korpus potřete jedním dílem růžového krému a položte na něj poslední třetí korpus.
 9. Nakonec celý dort potřete zbylými dvěma díly růžového krému. Stačí na to cukrářský roztírací nůž. Krém neuhlazujte, měl by být rozetřený jen tak ledabyle.
 10. Do zdobicího sáčku dejte krém, který jste obarvili mentolovou barvou, a podle fotografie vytvořte nápis – HAPPEE BIRTHDAE HARRY. Místo jména Harry samozřejmě můžeme použít jméno oslavence.

Další recepty na narozeninové dorty:

Hledáte tip na klasický dort? Vyzkoušejte podle návodného videoreceptu tento mrkvový s ořechy!

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Na skok v kuchyni

Na skok v kuchyni Na skok v kuchyni

Romana Böhmová vystudovala ekonomiku, ale již od svých 18 let se naplno věnuje práci v rodinném obchodě s nábytkem, kde se stará o internetový obchod. Před několika lety se ale stala také foodblogerkou a z jejího koníčku se postupem času stala i práce. Na svém blogu Na skok v kuchyni vydává i online magazín, ve kterém najdete nejen recepty, ale i tipy na místa, která procestovat, beauty tipy nebo rozhovory se zajímavými osobnostmi. Svůj volný čas věnuje nejraději své rodině a cestování.


Přečtěte si také

Recepty