Brazilská restaurace Brasileiro nabízí exotiku s chutí ohně i lehká svěží jídla

Brazilská restaurace s chutí ohně – tak si přezdívá pražské Brasileiro ve Slovanském domě. Základní nabídku v kamenné restauraci tvoří bohatý předkrmový raut, ale především tradiční způsob grilovaného masa na otevřeném grilu.

Pokud chcete ochutnat výtečná grilovaná masa, která se z jehly odkrajují přímo u stolu, rovnou na talíř, musíte si zajít na večeři nebo oběd přímo do restaurace. Spoustu dalších dobrot si ale můžete nechat dovézt domů nebo do práce. V nabídce je jak široký výběr poké a sushi, tak i malých jídel a salátů a nechybí ani populární grilovaný ananas. Na Dáme jídlo jsou k dispozici také exkluzivní boxy se všemi surovinami, které potřebujete k perfektní přípravě brazilské kuchyně. Co se týče nabídky nápojů, na výběr jsou limonády, čerstvé šťávy, ale také pivo či víno.

Nás tentokrát zaujaly poké misky různých druhů. Můžete si pochutnat na poké s tuňákem, smaženou tapiokou, nebo dokonce s hovězí svíčkovou. Náš výběr tentokrát padl na poké s lososem (225 Kč). Skvěle namarinovaný losos v omáčce ponzu, sushi rýže, sójové výhonky, marinovaná zelenina, mango, avokádo a smažená tapioka. Nedalo se nic vytknout. Chutě spolu skvěle hrály a porce více než dostatečně zasytila. Nedivíme se, že poké s lososem patří na portálu Dáme jídlo mezi ty nejvíce populární.

To samé můžeme s klidným srdcem říct o poké s tuňákem (250 Kč). Ten byl namarinovaný v chilli majonéze, pokrm byl tedy ostřejší a pro milovníky pálivějšího jídla zcela ideální.

Nezklamal nás ani sushi mix 12 ks (215 Kč), který byl naším třetím výběrem. Později jsme se dozvěděli, že na techniku dělání sushi se v Brasileiru velmi dbá. K rybám v sushi přidali smažené mandle a mango, tím propojili japonskou techniku a brazilské suroviny. Za nás skvělý nápad, který si vaše chuťové buňky opravdu užijí.

Pokud máte chuť na něco lehkého, s masem i bez, chcete si pochutnat, a zároveň chcete mít jistotu, že jídlo je připravené z kvalitních surovin a s péčí, jež si zaslouží, můžeme vám Brasileiro s lehkým srdcem doporučit.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty