Suroviny
- máslo 60 g
- šalotka 80 g
- zeleninový vývar Cibule Bistro 400 ml
- brambory 200 g
- mražený hrášek 240 g
- smetana ke šlehání (30%) 80 ml
- crème fraîche 50 g
- máta 4 g
- sůl
K podávání
- hráškové výhonky
- cukrový hrášek
- máslo
- sůl
Připravte hráškový krém podle návodného videoreceptu
Postup přípravy
- Ve středně rozehřátém hrnci na másle zpěňte najemno nakrájenou šalotku.
- Podlijte zeleninovým vývarem Cibule Bistro, osolte a přiveďte k varu. Přidejte nakrájené brambory a vařte doměkka.
- Přilijte smetanu, přidejte hrášek a vařte cca 4 minuty. Polévku rozmixujte společně s crème fraîche a mátou dohladka. Polévku podle potřeby dosolte.
- Polévku podávejte s na másle restovaným cukrovým hráškem a zdobte hráškovými výhonky. Podle chuti můžete také přidat noček z crème fraîche.
PRIMA TIP: Polévku můžete doplnit o krutony ze světlého chleba restované dokřupava na přepuštěném másle.
Lahodný hráškový krém podle šéfkuchaře Filipa Sajlera Zdroj: Cibule Bistro
Všestranný parťák v kuchyni
Vývary jsou oblíbené nejen v Evropě, ale i napříč celým světem. Existuje jich proto několik druhů a nachází své využití v mnoha světových kuchyních. „Společně s týmem připravujeme v Cibule Bistro čtyři různé vývary. Nejoblíbenější je asi klasický kuřecí vývar, osobně mám ale raději ten hovězí, který táhneme dlouhých 12 hodin. Oba jsou ale skvělým doplňkovým zdrojem bílkovin, minerálů a dalších živin. Pro vegetariány, vegany nebo specifické recepty připravujeme také vývar zeleninový. Ze všech tradičně připravovaných vývarů má navíc nejméně kalorií.
Za unikátní variantu však považuji náš 12 hodin tažený Pho vývar, který připravujeme podle ověřené vietnamské receptury. Vietnamská kuchyně je celosvětově známá, jejich vývary jsou ovšem na přípravu zdaleka nejsložitější. To se ale projevuje v jejich jedinečné chuti, kterou díky nám můžete vyzkoušet i u sebe doma,“ nabízí výčet druhů vývarů Cibule Bistro Filip Sajler z Hopi Chef Tech Food.
Vařte s poctivými vývary Cibule Bistro Zdroj: Cibule Bistro