Kuře generála Tso

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kuře generála Tso Foto:
Kuře generála Tso
Foto: Kublanka.cz

První oficiální záznamy receptu pochází až z 20.století, kdy v jedné americké restauraci začal toto jídlo připravovat kuchař tchajwanského původu. Jaké jsou tedy přesné kořeny tohoto jídla, není snadné určit. Naopak je ale snadná jeho příprava, takže si ho zcela určitě zařadíte do svého jídelníčku.

Článek

Sezamové lepkavé kuře Foto:

33 receptů na rychlé večeře à la "čína"

Rychlé asijské pokrmy jsou v našich končinách oblíbené právě pro jejich rychlou přípravu a minimum použitého nádobí. To nejdůležitější je ale množství čerstvých surovin,...

Suroviny
kuřecí stehenní řízky 600 g
Marináda:
bílek 1 ks
tmavá sójová omáčka 2 lžíce
rýžové víno Shaoxing 2 lžíce
vodka 2 lžíce
kypřicí prášek 1/4 lžičky
kukuřičný škrob 3 lžíce
Na obalení:
kukuřičný škrob 60 g
kypřicí prášek 1/2 lžičky
špetka soli
Na omáčku:
tmavá sójová omáčka 3 lžíce
rýžové víno Shaoxing 2 lžíce
rýžový ocet nebo bílý vinný ocet 2 lžíce
kuřecí vývar nebo voda 3 lžíce
krupicový cukr 4 lžíce
kukuřičný škrob 1 lžíce
sezamový olej 1 lžička
česnek, najemno nastrouhaný 2 stroužky
zázvor, najemno nastrouhaný 2 lžičky
malé sušené chilli papričky 8 ks
mladé jarní cibulky cca 8 ks
Na dokončení:
slunečnicový nebo jiný rostlinný olej na smažení
Postup
1

Marináda: Kuřecí stehenní řízky nakrájejte na zhruba 2 cm velké kousky. V misce prošlehejte bílek a přimíchejte zbytek ingrediencí (kypřicí prášek prosejte).

2

Přidejte nakrájené maso, promíchejte, zakryjte potravinářskou fólií a nechte asi 30 minut marinovat při pokojové teplotě.

3

Omáčka: Bílou část jarních cibulek nakrájejte na zhruba 2 cm velké špalíčky. Zbytek ponechte na podávání.

4

V misce smíchejte sójovou omáčku, víno, ocet, kuřecí vývar, cukr, sezamový olej a kukuřičný škrob. Ve středně velké pánvi rozehřejte 2 lžičky slunečnicového oleje, přidejte najemno nastrouhaný česnek se zázvorem a chilli papričky.

5

Za stálého míchání nechte krátce orestovat. Jakmile se suroviny rozvoní, přilijte směs sójové omáčky a za stálého míchání vařte do zhoustnutí (asi 1 minutu). Přidejte nakrájené bílé části jarních cibulek, promíchejte a ihned stáhněte z ohně.

6

Obalení: Ve větší misce smíchejte hladkou mouku s kukuřičným škrobem, prosátým kypřicím práškem a špetkou soli. Ve velké pánvi rozehřejte vyšší vrstvu slunečnicového oleje na 175 °C.

7

Zhruba třetinu kuřecích kousků přendejte z marinády do moučné směsi a dobře prsty promíchejte. Jakmile je každý kousek masa ze všech stran obalený, vezměte jeden po druhém, oklepejte ho od přebytku směsi a vložte ho do rozpáleného oleje.

8

Smažte dozlatova a dokřupava. Přebytku oleje se zbavte na papírové utěrce. Stejným způsobem zpracujte zbývající maso.

9

Jakmile máte veškeré maso usmažené, přendejte ho do pánve s omáčkou a dobře promíchejte. Ihned posypte zbylou, najemno nasekanou jarní cibulkou, sezamem a ihned podávejte. Nejlépe chutná s rýží.

Kuře generála Tso 2 Foto: Kuře generála Tso; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

Videa

reklama

reklama