Krémová chřestová polévka

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Krémová chřestová polévka Foto:
Krémová chřestová polévka
Foto: Gurmet

Jedna z nejlahodnějších jarních polévek osvěží váš repertoár.

Podívejte se, jak jednoduše oloupat chřest! Pokud tuto zeleninu vaříte často, doporučujeme speciální dvoubřitou škrabku, přesvědčte se, že její pořízení má smysl :) U zeleného chřestu pak stačí oloupat pouze spodní třetinu.

Suroviny
chřest 16 stonků
máslo 50 g
hladká mouka 2 lžíce
silný vývar 1,5 l
česnek 2 stroužky
velká brambora 1 ks
kousek řapíkatého celeru
menší petržel 1 ks
zakysaná smetana k podávání
sůl
Postup
1

Z chřestu odkrojte spodek a stonek oloupejte škrabkou (u zeleného postačí jen ve spodní části). Cibuli zpěňte na másle, zaprašte moukou a připravte zlatou jíšku.

2

Zalijte ji vývarem, vložte chřest, celé stroužky česneku a pokrájenou a očištěnou zeleninu. Vařte asi 30 minut. Po 10 minutách varu 4 kousky chřestu vyjměte, odkrojte jim špičky a nechte je stranou (na ozdobení).

3

Vlijte smetanu a vše rozmixujte na krém. Dochuťte solí a pepřem a podávejte se lžící zakysané smetany.

Krémová chřestová polévka Foto: Gurmet

Krémová chřestová polévka. Foto: Gurmet

 

Gurmet - červen 2014Gurmet – Vaše škola vaření

Měsíc červen mají asi nejraději děti. Jednak mají hned v jeho začátku svátek, s jeho koncem také začínají prázdniny. Na děti (a také na jejich maminky) myslíme i v časopisu Gurmet. V červnovém čísle totiž najdou praktické tipy, jak si mohou užít pořádný mejdan na Den dětí a hlavně jak si na něj připravit dobrůtky jen s malou výpomocí maminek.

O tom, že léto už klepe na dveře, není pochyb. Spolu s ním přichází také čas jedné z nejoblíbenějších sezonních aktivit – grilování. Tentokrát jsme na něj připravili několik receptů z hovězího masa, nad kterými se vám budou sbíhat sliny. Na kulinární výlet vás tentokrát pozveme do Rakouska, jehož kuchyně je nám víc než blízká. Naučíme vás také, jak si připravit osvěžující a také zdravé letní smoothies.

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

Videa

reklama

reklama