7 skvělých receptů z rebarbory

Nejlepší recepty z rebarbory Foto:
Nejlepší recepty z rebarbory
Foto: Thinkstock

Rebarbora nebo-li reveň je vytrvalá bylina se zelenými až červenými řapíky, které jsou po zimě vítaným zdrojem vitaminů a především svěží chutě.

Zanedlouho se ze země začnou klubat výrazně zbarvené řapíky rebarbory, která je vlastně prvním jarním poslem ze zahrady, jenž se dá zpracovat do sladkých moučníků. Zatímco raší ředkvičky či chřest, milovníci sladkého si na jahody a třešně ještě budou muset počkat. I proto má rebarbora v českých kuchyních takovou oblibu.

Nejenže je zdravá, obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálů, ale můžete z ní vykouzlit opravdu skvělé dobroty. Její chuť je spíše nakyslá, takže se dobře snoubí se sladkými těsty nebo se často kombinuje právě se sladkými jahodami.

Reveň lze také využít při přípravě slaných jídel a chuťovek, zajímavě doplní i masovou pečínku nebo výrazné sýry. Protože sezona rebarbory je poměrně krátká, uchovejte si ji třeba v podobě domácího džemu.

Na co si dát pozor: Listy rebarbory jsou pro vysoký obsah kyseliny šťavelové nepoživatelné. Rebarbora není vhodná pro těhotné a kojící ženy a pro lidi s ledvinovými obtížemi. Obsah šťavelanů obsažených v rebarboře může být škodlivý. Rebarbora se nedoporučuje ani pro děti do 10 let.

Pusťte rebarboru do své kuchyně a vyzkoušejte některý z následujících receptů:

Recept

Rebarborový koláč Foto:

Rebarborový koláč s drobenkou

Rebarbora neboli reveň je právě v nejlepší kondici. Užijte si její navinulou chuť, která skvěle oživí sladké koláče.

Recept

Taštičky s kozím sýrem a rebarborou Foto:

Taštičky s kozím sýrem a rebarborou

Pokud se chcete blýsknout skvělým předkrmem, vyzkoušejte tyto košíčky. Výrazný kozí sýr spolu s rebarborou je prostě dokonalá kombinace.

Recept

Rebarborový džem Foto:

Rebarborový džem

Pro milovníky rebarbory není nic jednoduššího, než se na doma zásobit džemem. A ten doma vyrobený je prostě nejlepší.

Recept

Galetka s jahodami a rebarborou Foto:

Galetka s jahodami a rebarborou

Krásně rozteklé jahody s nakyslou rebarborou zabalené v křupavém slaďoučkém těstu, to je tato galetka.

Recept

Pikantní kachna s rebarborou Foto:

Pikantní kachna s rebarborou

Rebarboru nemusíme používat jen do sladkých koláčů a buchet, ale skvěle se hodí i k masu. S kachnou je naprosto dokonalá.

Recept

Krambl v šálku  Foto:

Krambl v šálku s rebarborou a jahodami

Nejrychlejší pečený dezert na světě, na který doma vždycky všechno máte. Nejlepší je ještě vlažný, chvilku po tom, co ho vytáhnete z trouby. Vyzkoušejte různé kombinace...

Recept

Pomalu pečená rebarbora Foto:

Pomalu pečená rebarbora

Rebarboru všichni známe jako nedílnou součást koláčů. Ale můžete ji i smíchat s cukrem, šťávou a kůrou z pomerančů a pomalu ji upéct. Takto upravenou rebarboru podávejte...

Připravila: Klára Michalová

Videa

reklama

reklama