Karolína Kamberská

Kančí ragú s povidly

Moje hodnocení
4x

Zvěřina patří mezi nejzdravější druhy masa, protože divokou zvěř nelze chovat ani šlechtit. Divočákům se v české krajině líbí a v posledních letech se tu přemnožili natolik, že sehnat kančí maso není tak obtížné. Na ragú nepotřebujete velký (a drahý) kus masa, stačí vám odřezky nebo menší kousky, které nakrájíte na stejné velké kostky a necháte v povidlech povařit do excelentní měkkosti a plné chuti. Máte-li rádi kančí se šípkovou, úprava se švestkovými povidly vás nadchne – výraznou chutí a nenáročnou přípravou. 

4 porce
120 minut
česká

Ragú

K podávání

Postup přípravy

  1. Maso nakrájejte na kostky, slaninu na kostičky. Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. V kastrolu rozehřejte olej, vsypte slaninu, po 1 minutě přidejte cibuli a opékejte ji dozlatova.
  2. Mezitím oloupejte mrkev, celer a petržel, nakrájejte je nadrobno a vsypte k cibuli a slanině. Přidejte rozmarýn a koření. Promíchejte, vložte maso a opékejte ze všech stran dotmava. Maso se tzv. zatáhne a rozvoní. Občas promíchejte.
  3. Zalijte vínem, vmíchejte protlak a povidla a ztlumte teplotu, aby ragú jen jemně probublávalo. Osolte a nechte vařit zhruba 2 hodiny. Pokud se tekutina příliš vyvařuje, přilijte víno nebo trochu vody.
  4. Zhruba po 1,5 hodině, až maso začne měknout, připravte šťouchané brambory. Oloupejte je, nakrájejte na kostky, uvařte v osolené vodě se špetkou kmínu doměkka. Slijte, rozkrájejte na brambory máslo a rozšťouchejte je nahrubo. Podávejte s kančím ragú.

Další sváteční recepty od Karolíny Kamberské najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Karolína Kamberská

Radost podle Karolíny Karolína Kamberská

Karolína Kamberská přichází hned se dvěma novinkami. Tou první je kuchařská kniha , druhou pak start jejího blogu nazvaného Radost podle Karolíny.

Kniha i blog přicházejí současně, protože je spojuje společné téma: „V poslední době se na mě z médií i sociálních sítí valí hromada zpráv, které mě zneklidňují a deprimují. Ale když vylezu před dům, dojdu na náměstí nebo odjedu někam na výlet, potkávám se s naprosto jinou realitou. Ve skutečném světě je mnohem víc radosti ze života, smíchu a bonvivánství. A já chci psát o tom, co přináší do života kouzlo.“

I proto se autorka v knize Každý den je svátek zaměřuje na sváteční recepty, které ale můžete snadno využít kdykoli ve všední den, když se vrátíte v podvečer domů unavení po náročném dni. Karolíniny návody jsou totiž praktické a vařit podle nich zvládnou i začínající kuchařky a kuchaři. 

Přečtěte si také

Recepty