zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zelňačka s uzeným tofu
Autor: Jíme zdravě do 30 minut Zelňačka s uzeným tofu

Zelňačka s uzeným tofu

Hodnoceno: 2x
Zelňačka patří mezi naše národní poklady, a i když v ní je super zdravé kysané zelí, celkově to díky uzenému masu nebo klobáse zase žádný výživový zázrak není. Čas od času se to ztratí, ale pokud si ji chcete dopřát častěji nebo ve vašem jídelníčku maso nemá místo, zkuste lehčí a zdravější verzi s uzeným tofu a bez zahuštění. Chutná stejně báječně jako tradiční verze!
do 30 minut
266 kcal
4 porce

reklama

Postup

  1. Nejprve oloupejte brambory. Oloupané brambory a uzené tofu nakrájejte na menší kostky (cca 1cm) a cibuli nakrájejte najemno. Následně ve větším hrnci rozehřejte 2 lžíce olivového oleje na středním plameni. Jakmile je olej rozpálený, vložte do hrnce nakrájenou cibuli a opékejte na středním plameni 2–3 minuty. Po opečení cibule přidejte do hrnce nakrájené tofu, brambory a kmín a vše opékejte na středním plameni další 2–3 minuty. 
  2. Poté do pánve přidejte rajčatový protlak a sladkou papriku, vše zalijte 800 ml vývaru, přidejte sterilované zelí, bobkový list, sůl a pepř. Hrnec přiklopte pokličkou a směs vařte na středním plameni 12–15 minut. Jakmile jsou brambory v polévce měkké, stáhněte plamen na mírný, přilijte sójovou smetanu a vše ještě 3 minuty povařte na mírném plameni. Hotovou polévku rozdělte do 4 talířů a podávejte. 

PRIMA TIPY NA SERVÍROVÁNÍ: Ke každé porci můžete při servírování přidat nok ze zakysané smetany a najemno nasekanou pažitku nebo klíčky řeřichy.

Zelňačka s uzeným tofu
Autor: Jíme zdravě do 30 minut Zelňačka s uzeným tofu

reklama

Jíme zdravě do 30 minut

Tým, který stojí za celou řadou úspěšných publikací spojených heslem Jíme zdravě tentokrát zacílil na rychlost. Půlhodinka pouhá – a sedmdesát receptů ilustruje, jak hravě to jde. Najdete tu také skvělé rady, jak si s 15 ingrediencemi udělat krabičkové menu na celý týden! Autoři (kteří nově nabízejí i online kurzy a zdarma se jich může zúčastnit každý, kdo si knihu objedná v předprodeji) totiž pochopili, že volný čas patří k nejcennějším a nejnedostupnějším přísadám, a tak se rozhodli ukázat, jak s ním opravdu nápaditě šetřit, aniž byste ovšem vaše jídla a také zdraví nějak ochudili. Měli na mysli i dostupnost ingrediencí, takže si opravdu vystačíte s běžným sortimentem.

www.jimezdrave.cz