Kateřina Neumannová pro MORA

Zapečená rajčata plněná kuskusem, slaninou a slaným sýrem

Moje hodnocení
6x

Čerstvá, na slunci vyzrálá rajská jablíčka se skvěle hodí do letních salátů i do řady omáček k těstovinám, vonících létem a dovolenou u moře. Ještě o jednu úroveň výš je ale povznese pečení, které jim přidá na lahodné sladkosti s lehkými karamelovými tóny. Až si zase přinesete plnou náruč těchto červených plodů ráje, rozhodně vyzkoušejte náš recept na létem vonící zapečená rajčata plněná kuskusem.

2 porce
60 minut

Suroviny

Pečená plněná rajčata můžete podávat buď jako originální předkrm, nebo klidně i se zapečenou bagetou s bylinkovým máslem jako lehkou letní večeři. V horkých dnech zasytí, ale i osvěží. Náplň můžete obměňovat podle fantazie a zásob v lednici a ve spíži.

Postup přípravy

  1. Kuskus nasypte do misky, osolte, opepřete a pokapejte olejem. Pak ho zalijte dvojnásobným množstvím vroucí vody. Přikryjte a nechte stát.
  2. Mezitím nakrájejte slaninu na kostičky, cibuli nasekejte najemno a česnek i sušená rajčata na plátky. V hlubší pánvi nechte zahřát trochu oleje. Opečte na něm cibuli a po chvíli přidejte slaninu. Opečte dozlatova. Pak přidejte česnek a nechte ho rozvonět. Vmíchejte kuskus, sušená rajčata, a nakonec rozdrobený sýr a nasekané bylinky. Podle chuti směs ještě osolte a opepřete.
  3. Seřízněte vršky rajčat a odložte si je stranou. Vydlabejte dužinu, ale nevyhazujte ji – nakrájenou ji můžete později použít do salátu. Vydlabaná rajčata naplňte směsí s kuskusem, přiklopte seříznutými vršky a vložte do olejem vymazaného pekáčku. Kdyby měla tendenci padat, můžete mírně seříznout do roviny i spodní část. Rajčata na pekáčku nakonec ještě pokapejte olejem.
  4. Pečte je 30 minut v předehřáté troubě při teplotě 180 °C. Krátce před dopečením můžete použít funkci gril.

MORA PLNÁ ŽIVOTA

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let. I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 10 kg mouky. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Akce“.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Kateřina Neumannová pro MORA


Přečtěte si také

Recepty