reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Veggie burger s lilkem
Autor: archiv Kikkoman Veggie burger s lilkem

Veggie burger s lilkem na pánvi i na grilu

Hodnoceno: 0x
Milujete atmosféru grilování nebo máte chuť na šťavnatý bezmasý oběd? Nachystejte si lilek a rozpalte plotnu či gril, tento recept na vegetariánský burger je přesně pro vás!
do 30 minut
4 porce

Další výborné recepty, kterým dodá výjimečnou chuť kvalitní sójová omáčka, najdete v našem speciálu:

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. PŘÍPRAVA NA PÁNVI: Nakrájejte lilek na kolečka silná asi 2 cm, okraje vyhoďte. Potřete jednotlivá kolečka lilku olivovým olejem po obou stranách. Lilek smažte 4 minuty na mírném ohni, dokud nezměkne a nezíská nazlátlou barvu.
  2. Polijte jej Kikkoman Teriyaki BBQ omáčkou s medem, ztlumte plamen a smažte několik dalších minut. Lilek otáčejte, aby se omáčka vsákla rovnoměrně.
  3. Mezitím zahřejte olej na druhé pánvi a po dobu 1 – 2 minut na ní smažte plátky sýra halloumi.
  4. Připravte si housky. Na každou polovinu položte několik listů rukoly, na spodní díl 2 kolečka orestovaného lilku, zalijte je 1 lžící Kikkoman Teriyaki BBQ omáčkou s medem, přidejte sýr halloumi, přiklopte horní polovinou housky a podávejte.
  5. PŘÍPRAVA NA GRILU: Nakrájejte lilek na kolečka silná asi 2 cm a okraje vyhoďte. Potřete jednotlivá kolečka lilku olivovým olejem po obou stranách. Grilujte po dobu 4 – 5 minut, dokud kousky nezměknou. Průběžně lilek otáčejte.
  6. Vyjměte z grilu a potřete Kikkoman Teriyaki BBQ omáčkou s medem. Znovu položte na gril a opékejte 1 – 2 minuty na každé straně.
  7. Mezitím nechte rozpéct také sýr halloumi. Potřete jej zbývajícím olejem a následně Kikkoman Teriyaki BBQ omáčkou s medem. Opékejte na grilu 2 – 3 minuty z každé strany, dokud nezměkne.
  8. Připravte si housky. Na každou polovinu položte několik listů rukoly, na spodní díl 2 kolečka orestovaného lilku, přidejte sýr halloumi, přiklopte horní polovinou housky a podávejte.

Veggie burger s lilkem  Foto: Veggie burger s lilkem , Foto: archiv Kikkoman

PRIMA TIP: Grilujte bez kompromisů a bez čekání!

Kikkoman Teriyaki BBQ omáčka s medem dodá šťavnatou chuť nejen masu, nýbrž i grilované zelenině. Například lilku. Její hlavní výhoda spočívá v tom, že nemusíte nic předem marinovat. Začnete jednoduše grilovat přesně ve chvíli, kdy vás napadne.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama